Wójt kłóci się z radnymi, a mieszkańcy mają dość

Andrzej Andrzejewski, WK | Utworzono: 2020-09-25 14:28 | Zmodyfikowano: 2020-09-25 14:31
A|A|A

fot. Gmina Legnickie Pole

Wniosek tej treści, podpisany przez reprezentantów 13 wsi trafił do Krajowego Biura Wyborczego. Powód? Samorządowcy nie dość, że kłócą się miedzy sobą, to podzielili społeczność lokalną.

- Są tak skonfliktowani, że nie potrafią się porozumieć w najprostszych kwestiach - twierdzi Robert Grzejdak, jeden z wnioskodawców. I wyjaśnia: wójt obiecywał nową jakość, a nie potrafi zapanować nad dokończeniem prostych inwestycji:

Zdaniem autorów projektu problemem w gminie jest nawet lokalizacja przyszłej świetlicy we wsi Mikołajowice. Dariusz Szczerba, przewodniczący Rady Gminy Legnickie Pole jest przekonany, że radykalne rozwiązanie może być doskonałą receptą na obecnym poziomie sporów:

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzi wójt Rafał Plezia:



Na poparcie swojej tezy wójt gminy przedstawia między innymi opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Chodzi o ekspertyzy, w których eksperci podważają część uchwał podjętych przez radę w ostatnich miesiącach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Temida
2020-09-27 19:23:34
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 1
Piszecie ze wójt dużo obiecuje . Owszem , a czy komuś przyszło do głowy że on te obietnice może spełnić . Już są wykonane inwestycje , o których niektórzy mieszkańcy nie mogli się doczekać -droga Ks. Śląskich i Mikołajowice , boisko Legnickie Pole. Już jest podpisana umowa ze Starostwem na przejęcie drogi powiatowej Bartoszów-Taczalin ,więc lada chwila ,pewnie około2 lat możemy spodziewać się remontu drogi w centrum Legpola. Myślacy , i realnie patrzący mieszkańcy naszej gminy widzą postępy i działania wójta.
~Jaś
2020-09-26 23:29:25
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 2
Widzę tu zaciętych obrońców Wójta Nie dziwi mnie to w końcu to jego kumple. Dziś gmina tylko dla nich jest otwarta reszta potrzebna tylko w tedy gdy trzeba oddać głos ! Dziś jedno stowarzyszenie jest faforyzowane a stowarzyszenia działające od lat kopie się to jest przykre :(
~Ohoho
2020-09-26 21:24:51
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tutaj tak fajnie. Każdy podejrzewa kto jest kim. Jest siec Orange, T-mobile czy play. Nawet stałe łącza widać. Szkoda tylko że nikt nie potrafi napisać kim jest.. Chociaż wiadomo ze widać tu inicjatora, krzyczącą rzeczniczke radnego z Mikołajowic, sołtysów gminy I wielu innych znanych lub mniej. Najzabawniejszy jest dialog między samym sobą o innym loginie. Żart I parodia.
~sprawiedliwy
2020-09-26 17:42:39
z adresu IP: (80.128.xxx.xxx)
Ocena: 1
Proponuję więcej godzinami pod gabinetem Pana Wójta nie czekać, rzekomo można go znaleźć w urzędowej toalecie
~Mieszkaniec
2020-09-26 16:11:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe dlaczego od jakiegoś czasu nie działa BIP gminy Legnickie Pole? Czy wójt ma coś do ukrycia?
~Xxx
2020-09-26 12:42:48
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tylko na tej twojej liście wpisali sie ludzie z Jawora Legnicy co nie maja nic wspólnego z Mikołajowicami. A tą lista co najwyżej Plezia może podetrzeć ty... Marioli.
~Temida
2020-09-26 12:11:04
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie o czym wy piszecie ??? Grupka ludzi ,których boli odsunięcie od koryta , teraz ostatką sił myślą że uda im się referendum wygrać . Są w naszej gminie ludzie którzy widzą pracę wójta , widzą inwestycje . Potwierdzeniem tych słów jest lista mieszkańców Mikołajowic . 168 osó dało zielone światło Wójtowi do budowy świetlicy w nowej lokalizacji. Ci mieszkańcy są za wójtem , a on ma ich zaufanie . Większość myślących mieszkańców naszej gminy również popiera działania wójta . Uważam że powinniśmy pozwolić Wójtowi działać , a rozliczymy go za 3 lata przy następnych wyborach . Jestem za Plezią.
~Ona
2020-09-26 12:08:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -5
Świetnie róbcie róbcie referendum. Tylko kiedy poniesienie porażkė bo Wójta więcej osób popiera to niech rada nie zapomni zrezygnować bo tylko robicie na przekór, argumenty do Was nie trafiają. Zawsze opozycja jest na nie bo nie i już. Jeszcze teraz "inteligencja" podważa opinie Izby...dno
~Mieszkaniec LP
2020-09-26 11:23:00
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -4
Wywalić co niektórych radnych opozycyjnych i będzie ok. Tyle inwestycji jakie zrobił obecny wójt nie zrobiono przez ostatnie 15 lat.
~Jola
2020-09-26 10:19:07
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Plezia widzi że pali mu sie grunt pod nogami to zaczął dużo obiecywac chodniki świetlice itp. Referendum musi sie odbyć nawet ze wzgledu na pracowników Gminnych oni sa zastraszani boją sie jutra tak to może być na Białorusi a nie w naszej gminie.
~Xxx
2020-09-26 10:06:14
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Olgierd zmienisz zdanie jaj "pewne sprawy " naszego wodza wyjdą na światło dzienne.
~Olgierd
2020-09-26 09:58:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ludzie. Ogarnijcie się. Za 3 lata wybory i wtedy pokażemy czy chcemy wojta Plezi czy innego. A to co teraz chcecie urządzić to tylko cyrk. I to, co piszecie, ten jakis chodnik czy gruz, to mam to gdzieś. Ja na pewno na żadne referendum nie pójdę. Juz rzygam wyborami.
~Zuza
2020-09-26 09:39:41
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciągle powtarza, że che współpracy, ale nie mówi, że na jego warunkach. W urzędzie nikt nie wie co ma gdzie załatwić, godzinami czeka się na umówioną (!) wizytę z wójtem. Jedyną naoczną inwestycją w LegPolu jest nieszczęśnie usytuowany paczkomat
~Jaś
2020-09-26 08:25:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jaki to skok Panie Inny ? STARE KUBŁY NA ŚMIECI KTÓRE KOSZTOWAŁY 500 000 zł ? Czy chodnik w Ksiegienicach? A może kupa gruzu w Mikołajowicach. Sam login świadczy o tym kto popiera obecną władze.
~Inny
2020-09-25 23:11:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Widać "prezes orzeł Mikołajowice" i "Krzysztof" zapomniał że tu IP widać. Hahaha. Ja pójdę spać, ale ty to lepiej dobrego lekarza szukaj, bo rozdwojenie jaźni to już się leczy. To już ostre Stany są. Buahaha... I WYDAŁO SIĘ! KOMENTARZE NA WÓJTA TO TYLKO NIEZADOWOLONY INICJATOR Z MIKOŁAJOWIC PISZE!!!! BUAHAHAA
~Prezes Orzeł Mikołajowice
2020-09-25 23:07:09
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wójcie odejdź obiecałeś wiele nic nie zrobiłeś przez 2 lata. Prosimy !
~Krzysztof
2020-09-25 22:59:37
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wójt do dymisji i tyle w temacie! A ty INNY idz już dziecko spac bo bredzisz matole.
~Inny
2020-09-25 22:44:40
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wójt kłóci się z radnymi???!!! Oglądam sesję i WIDAĆ kto dąży do kłótni. I na pewno nie jest to Wójt!!! Co sesję apeluje o współpracę. Trzeba mieć zawiść i nienawiść w oczach zeby tego nie widzieć! Szczerbata opozycja sobie nie radzi. Skok cywilizacyjny mamy o 20 lat! A radnym jak się nie podoba to składać rezygnacje. Jeden juz pokazal ze można. I taniej będzie.
~Krzysztof
2020-09-25 22:37:29
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wójt powinien się podać do dymisji!
~jawny 28
2020-09-25 22:10:48
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -4
Kostuń wracaj proszę....
~Delegat
2020-09-25 22:05:29
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem też już przekonany że trzeba Rafała odwołać udowodnił to ostatnią ucieczką z Mariolą podczas zebrania wiejskiego. Bał sie niewygodnych pytan od kilku mieszkańców. Wstyd Panie Wójcie!
~Pieniacz
2020-09-25 21:58:28
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
Plezia musi odejśc dośc kłamstw i obietnic bez pokrycia
~Marcin
2020-09-25 19:52:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ta gmina się cofa !!! Brak inwestycji pro rozwojowych, wójt co sesję chwali się tymi samymi inwestycjami typu żłobek (ile nas to będzie kosztowało? Na pewno duuuzo) znam je już na pamięć
~Prawda
2020-09-25 19:34:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wójt otoczył się złymi doradcami i przez to skłócił społeczeństwo.
~Legpole
2020-09-25 19:31:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dzisiaj inicjator powiedział jedno zdanie: trzeba odwołać wójta, żeby było tak jak wcześniej! I wszystko na ten temat. Świnie odgonione od koryta kwiczą najgłośniej. Chcieliśmy zmian. Plezia je wprowadza!! I o to nam chodziło!! My nie chcemy "tak jak kiedyś"!!!
~sprawiedliwy
2020-09-25 19:24:50
z adresu IP: (80.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cytując słowa Pana Wójta "To jest gra polityczna..." Tak Panie Wójcie ma Pan rację, że to jest gra polityczna, ale przede wszystkim z PANA STRONY!!!!!! Doprowadził Pan do skłócenia i podziału mieszkańców gminy Legnickie Pole!!!!!! Pana rzekome świetne inwestycje, to tak naprawdę totalne katastrofy!!!! Zwolnił Pan doświadczonych pracowników, a zatrudnił Pan osoby bez wiedzy i kompetencji!!!! Taki jest efekt Pana rządów!!!! Ogłasza Pan konkurs na dyrektora żłobka, którego de facto jeszcze nie ma!!!!! Zablokował Pan możliwość wejścia na stronę PIB Urzędu Gminy Legnickie Pole, aby odciąć mieszkańców gminy od informacji!!!!! CO TO MA BYĆ?????? Postępuje Pan gorzej jak za czasów głębokiej komuny!!! Proszę pamiętać: gmina Legnickie Pole, to nie Wilkowyje!!!!!
~Jan
2020-09-25 18:42:48
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Najgorszy ,, wójt" w historii naszej gminy !
~Kimi
2020-09-25 18:29:24
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
A dlaczego nie może zrezygnować Pan Plezia? Lepiej zrezygnować jednemu niż całej radzie.
~uważam
2020-09-25 17:25:53
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
jedno jest pewne to pierwszy wójt za którego tak bardzo skłócone jest społeczeństwo, to pierwszy wójt który tak bardzo lekceważy radę i to jest bardzo smutne :( ja pójdę głosować za odwołaniem wójta :( takie jest niestety moje zdanie obserwując co dzieje się w gminie