Lider pokonany! Cenny sukces piłkarzy z Lubina

Robert Radczak/PP | Utworzono: 2020-10-03 22:45 | Zmodyfikowano: 2020-10-03 22:45

Mecz w Lubinie od początku rozgrywany był w szybkim tempie, było dużo walki, ale niewiele sytuacji podbramkowych. W 9 min. czujność Dominika Hładuna sprawdził Bartosz Nowak, ale bramkarz Zagłębia zbił piłkę uderzoną z dystansu. Dwie minuty później, po akcji prawą stroną, Sasa Zivec dostał podanie przed bramkę Górnika, ale jej nie sięgnął. Słoweniec zrehabilitował się w 39 min., gdy prawą stroną wszedł z piłką w pole karne zabrzan, ośmieszył zwodem Przemysława Wiśniewskiego i z kilku metrów oddał mocny strzał na bramkę, przy którym bramkarz Martin Chudy popełnił błąd i piłka wtoczyła się do siatki, dając Zagłębiu prowadzenie. W 42 min. Samuel Mraz uciekł obrońcom gości i w sytuacji sam na sam zdołał pokonać Chudego, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Tuż przed przerwą prawą stroną przedarł się z Patryk Szysz, który w bezpośrednim starciu z bramkarzem gości zachował zimną krew i wbił piłkę do siatki, podwyższając na 2:0.

Po przerwie Górnik z impetem natarł na lubińską bramkę i raz po raz kotłowało się na przedpolu Hładuna. W 63 min. Lubomir Guldan wybił piłkę zmierzającą do bramki po strzale Alexa Sobczyka., a w 70 min. bramkarz Zagłębia zablokował strzał Jesusa Jimeneza. Potem inicjatywę przejęło Zagłębie i w 86 min. Rok Sirk miał szansę na podwyższenie wyniku, ale przegrał pojedynek z Chudym i Zagłębie pokonało Górnika 2:0.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sasa Zivec (39), 2:0 Patryk Szysz (45).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan, Sasa Balic (21. Mateusz Bartolewski) – Patryk Szysz (76. Dejan Drazic), Łukasz Poręba, Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Sasa Zivec – Samuel Mraz (61. Rok Sirk).

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Giannis Massouras (64. Daniel Ściślak), Alasana Manneh (88. Krzysztof Kubica), Bartosz Nowak (88. Wojciech Hajda), Roman Prochazka (80. Adam Ryczkowski), Erik Janza - Alex Sobczyk (64. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez.

Żółte kartki: Rok Sirk - Alasana Manneh.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 3 500.