Jagiellonia - Zagłębie: W jaskini lwa

| Utworzono: 2010-09-25 21:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Faworytem jest Jagiellonia. Zespół Michała Probierza rozpoczął sezon znakomicie, gra efektownie i skutecznie. Ma jednak, jak każda drużyna w ekstraklasie w tym sezonie, także słabsze momenty. O tym, że nie taka "Jaga" straszna mieliśmy okazję przekonać się przed tygodniem w Gdyni. Porażka z Arką była niespodzianką. Ale pokazała, że w tym sezonie, w tej lidze, każdy może wygrać z każdym.

Oczywiście nic nie zmienia faktu, że duet Tomasz Frankowski - Kamil Grosicki to wciąż najgroźniejsza formacja ofensywna w kraju. Znakomicie do zespołu z Białegostoku wprowadził się także Tomasz Kupisz. Jagiellonia ma kim straszyć. Zwłaszcza na własnym stadionie, na którym nie zwykła przegrywać.

Zagłębie strachu raczej nie wzbudza. Przede wszystkim z powodu fatalnej dyspozycji w ofensywie. Lubinianie zagrożenie pod bramką przeciwnika stwarzają rzadko. Atakują niemrawo i bez pomysłu. Choć na szczęście skutecznie, co pozwoliło ostatnio pokonań Legię Warszawa.

Defensywna taktyka Zagłębia pozwoli zatrzymać rywali w ataku, ostudzić ich zapędy i zniechęcić do gry. A jak tę jedną sytuację uda się wykorzystać to lubinianie mogą sprawić niespodziankę.

Spotkanie od godz. 17.15 będziemy relacjonować w Radiu Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.