Jazz dla powodzian

Joanna Mazurek | Utworzono: 2010-10-01 09:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koncerty na rzecz powodzian  osiągnęły już swój półmetek. Przedsięwzięcie mające na celu zwrócenie uwagi słuchaczy i mediów na tragedię, która wydarzyła się w Bogatyni odnosi sukces. Nie tylko z powodu tego, że udało się je zorganizować w dwa tygodnie po powodzi czy ambitnego poziomu koncertów. Sukcesem można nazwać  również to, że podczas koncertów słuchacze chętnie wspomagają powodzian, wrzucając datki do specjalnie utworzonych urn. Do tej pory, z samych tylko koncertów zebrano 8259 zł.

Nie jest to oczywiście jedyna możliwość  pomocy powodzianom. Tą charytatywną inicjatywę od początku wspiera Fundacja Polska Miedź z Panią Cecylia Ewą Stankiewicz-Prezesem fundacji na czele. Utworzone zostało specjalne  konto na rzecz powodzian, z którego środki trafią nie do instytucji ale rodzin faktycznie potrzebujących dachu nad głową , których w chwili obecnej jest ponad 300 !

Jednak pomysłodawca  inicjatywy- Krzysztof Witkowski, nie zamierza poprzestać na datkach zbieranych podczas koncertów na rzecz powodzian czy wpłatach ofiarodawców na konto Fundacji. Wiadomo, że potrzeby ludzi, którzy utracili mieszkania wraz z dobytkiem są ogromne. A przecież są to normalni ludzie, tacy jak my wszyscy, którzy chcieliby normalnie żyć i którzy zasługują na pomoc.

Kolejnym więc pomysłem, który stara się zrealizować jest możliwość pomocy poprzez sms-y. Możliwość taka miałaby być przeprowadzona na antenie ,,Radiowej Trójki’’. A już 2 października, w Sali Radia Wrocław odbędzie się kolejny, piąty już  koncert w wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego. Któż  nie zna przeboju "Prócz Ciebie nic", za  który wokalista na festiwalu w Opolu zdobył Superjedynkę.

Jego głębia głosu, niezwykła barwa, oczarowały nie tylko Kayah. „Kiljan” współpracował z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanami i zdobywał laury między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, czy Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie. W 2004 roku wystąpił w eliminacjach do konkursu Eurowizji z piosenką "Stay", jak również na festiwalu Top Trendy.

Debiutancka płyta Krzysztofa Kiljańskiego "In the Room", ukazała się w styczniu 2005 roku. Utworów z tej właśnie płyty, będziemy mogli posłuchać już w sobotę, o godz. 20.00 w sali Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej. Bilety są  do nabycia m.in. w OKiS - ie (Rynek…..) w cenie jedynych 30 zł.

Warto dodać, że dochód z biletów, w całości zostanie przeznaczony na cel charytatywny dla powodzian. Artystyczny wymiar koncertu, tym bardziej jego cel powinny przyciągnąć duże rzesze ludzi, którzy cenią sobie ciekawe doznania artystyczne i którym nie są obojętni ludzie pokrzywdzenie przez los.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.