Zagłębie - Cracovia: Potrzebne zwycięstwo

| Utworzono: 2010-10-01 10:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zadanie jest proste. Czerwoną latarnię ligowej tabeli trzeba w sobotę zgasić. W Lubinie wiedzą jak gasić światło i to nie jedno, a na całym stadionie, co wydarzyło się przerwie meczu z Arką Gdynia. Wtedy udało się pokonać słabego rywala. Teraz przyjeżdża teoretycznie jeszcze słabszy. Cracovia w siedmiu meczach zdobył tylko trzy punkty.

Zespół Rafała Ulatowskiego to spore rozczarowanie, bo niezłych piłkarzy w składzie "Pasów" nie brakuje. Ale to już problem krakowian. Zagłębie ma swoje. Ten kłopot nazywa się strzelanie goli. Z Legią nie było jeszcze źle. W Białymstoku do siatki trafić się nie udało.

Posłuchaj zapowiedzi Bartosz Wiśniewskiego:

Kłopot ze strzelaniem bramek jest złożony. W klubie po odejściu Iljana Micanskiego brakuje klasowego napastnika. Mouhamadou Traore jest daleki od formy, a Wojciech Kędziora znów częściej walczy ze zdrowiem niż na boisku. Problemem jednak jest przede wszystkim kreowanie sobie sytuacji. Ostatnie mecze pokazały, że jak Zagłębie jest w polu karnym rywala, to robi się niebezpiecznie. Najpierw trzeba tam jednak dotrzeć.

Z Cracovią powinno być łatwiej. Defensywa nie jest mocną stroną "Pasów". Choć rywala nie należy z tego powodu lekceważyć. Przed tygodniem zespół dobrze znanego w Lubinie Rafała Ulatowskiego w końcu odniósł zwycięstwo pokonując Arkę Gdynia 2:0. Jeśli piłkarze uwierzyli w siebie to Cracovia może być groźna.

Spotkanie będziemy relacjonować w Radiu Wrocław. Początek w sobotę, o godz. 17.00.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.