Władze Wałbrzycha nieugięte ws. stadionu na Nowym Mieście

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2020-10-23 13:08 | Zmodyfikowano: 2020-10-23 13:10
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Od kilku lat planują rewitalizację stadionu na Nowym Mieście w Wałbrzychu, niestety wciąż bezskutecznie. Z różnych powodów Gmina nie pozyskała pieniędzy na inwestycję początkowo wycenianą na około 40, a obecnie nawet 80 mln zł.

- Projekt już jest, ale to brak pieniędzy stanowi główną przeszkodę - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

Prezydent odpowiedział też na zarzuty środowisk sportowych, dotyczące m.in braku skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. W tym nieskorzystania z propozycji Minister Sportu przedstawionej w lipcu podczas konferencji z ministrem Michałem Dworczykiem:

Czytaj więcej: Czy część środków z pomocy dla samorządów trafi na remont stadionu?

Urząd Miasta zaproponował, że jeśli ktoś ma uwagi co do procesu pozyskiwania pieniędzy na remont, lub też zna fundusz, z którego można skorzystać, czego nie dostrzegło miasto, zachęca do współpracy.

Rewitalizacja stadionu może pochłonąć 70 mln zł, których Gmina nie ma. Inwestycje planuje się podzielić na co najmniej 3 etapy. Pierwszy rozpocznie się w tym roku. Na drugi złożono właśnie wniosek o 27mln zł dofinansowania do II edycji Funduszu Inwestycji Samorządowych. Prace miały by zostać przeprowadzone w przyszłym roku. Urzędnicy będą też szukać możliwych innych form finansowania.

Docelowo koncepcja rewitalizacji stadionu została uszczuplona. Będzie to obiekt lekkoatletyczny z murawą umożliwiającą rozgrywanie meczy piłki nożnej.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama