Pandemia w Czechach i Niemczech. Jak wygląda sytuacja na granicy?

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2020-10-23 15:42 | Zmodyfikowano: 2020-10-23 15:44
A|A|A

fot. Wikipedia

Czesi wybierają się na zakupy do Polski. To skutek zamknięcia w Czechach sklepów, w których nie ma asortymentu pierwszej potrzeby. Otwarte są jedynie sklepy spożywcze, apteki, placówki pocztowe. Ograniczenia obowiązują do 3 listopada:

Szybko z polskich hoteli wyjeżdżają Niemcy, wyjeżdżają też goście z Czech. Kurorty w górach pustoszeją. Przewodnicy jak Emil Mendyk mówią, że kryzys przyszedł po wysokim letnim sezonie, w okresie tradycyjnie słabszym, i choć otrzymuje wiele rezygnacji, to bardziej martwi się sezonem świątecznym, który na polsko-czesko-niemieckim pograniczu dawał dobry zarobek branży turystycznej:

Dziś o północy w Niemczech przyjeżdżających z Polski będzie obowiązywać kwarantanna, dlatego Polacy spieszą się by zdążyć przed północą:

Kwarantanna nie dotyczy pracowników transgranicznych, codziennie przekraczających granicę oraz osoby jadące do Saksonii np. w interesach jeśli nie zostaną tam dłużej niż 48 godzin. Osoby wjeżdżające do Niemiec mogą też skorzystać z bezpłatnych badań na Covid-19.

W Niemczech kierowca w czasie jazdy nie może mieć zasłoniętej twarzy. Nie można też w ogóle korzystać z przyłbic. Nie są one uznawane jako zasłony ust i nosa.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Część 1:

Część 2:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama