Prezydent z PO, zastępcy z PiS?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2010-10-01 15:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Na zdjęciu Wiesław Kilian (Fot. kilian.org.pl)

Kandydat na prezydenta miasta Sławomir Piechota przedstawił swoich ewentualnych wiceprezydentów. Wśród nich jest poseł PiS Wiesław Kilian. To niespodzianka bo we Wrocławiu trudno mówić o jakimkolwkiek porozumieniu między partiami.

Kilian nie zamierza rezygnować z członkostwa w partii. Jednak szef wrocławskiego PiS-u Dawid Jackiewicz nie zwlekał z reakcją na tę informację. Uznał, że dla polityka nie ma miejsca w partii.

Ciekawa kampania przedwyborcza w Świdnicy. Chcesz zostać radnym tego miasta- zgłoś się na casting. Jeden z komitetów wyborczych - Wspólnota Samorzadowa - zostawiła wolne miejsce na swojej liście wyborczej i w konkursie chce wyłonić kandydata na radnego. Zgłoszenia na casting przyjmowane będą przez Wspólnotę Samorządową drogą elektroniczną.

Z kolei w niedzielę listy do Sejmiku Województwa przedstawi komitet wyborczy Rafała Dutkiewicza. Wtedy też, będzie w końcu jasne to, o czym na razie mówimy nieoficjalnie, czyli - czy prezydent Wrocławia powalczy o mandat radnego sejmiku. W wyborach ma też wystartować szef Solidarności na Dolnym Śląsku Kazimierz Kimso. Początek prezentacji 3 października o godz. 12.00 w siedzibie związku na pl. Solidarności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama