Prezydent z PO, zastępcy z PiS?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2010-10-01 15:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Prezydent z PO, zastępcy z PiS? - Na zdjęciu Wiesław Kilian (Fot. kilian.org.pl)
Na zdjęciu Wiesław Kilian (Fot. kilian.org.pl)

Kandydat na prezydenta miasta Sławomir Piechota przedstawił swoich ewentualnych wiceprezydentów. Wśród nich jest poseł PiS Wiesław Kilian. To niespodzianka bo we Wrocławiu trudno mówić o jakimkolwkiek porozumieniu między partiami.

Kilian nie zamierza rezygnować z członkostwa w partii. Jednak szef wrocławskiego PiS-u Dawid Jackiewicz nie zwlekał z reakcją na tę informację. Uznał, że dla polityka nie ma miejsca w partii.

Ciekawa kampania przedwyborcza w Świdnicy. Chcesz zostać radnym tego miasta- zgłoś się na casting. Jeden z komitetów wyborczych - Wspólnota Samorzadowa - zostawiła wolne miejsce na swojej liście wyborczej i w konkursie chce wyłonić kandydata na radnego. Zgłoszenia na casting przyjmowane będą przez Wspólnotę Samorządową drogą elektroniczną.

Z kolei w niedzielę listy do Sejmiku Województwa przedstawi komitet wyborczy Rafała Dutkiewicza. Wtedy też, będzie w końcu jasne to, o czym na razie mówimy nieoficjalnie, czyli - czy prezydent Wrocławia powalczy o mandat radnego sejmiku. W wyborach ma też wystartować szef Solidarności na Dolnym Śląsku Kazimierz Kimso. Początek prezentacji 3 października o godz. 12.00 w siedzibie związku na pl. Solidarności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.