Kolejny pogrom w wykonaniu koszykarek CCC Polkowice

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-10-25 20:53

Po dwóch wysokich zwycięstwach do Gdyni na mecz z beniaminkiem polkowiczanki pojechały z nastawieniem na pewną wygraną. Już na początku meczu podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wypracowały przewagę, która gwarantowała im spokojny spacer po komplet punktów. Po pięciu minutach Pomarańczowe prowadziły aż 16:2. Młody zespół gospodarzy boleśnie odczuł punktową egzekucję i nie mógł sforsować przewagi gości w strefie podkoszowej. Po 20. minutach polkowiczanki prowadziły 56:17.

Przez większość drugiej połowy trener Kowalewski korzystał z polskich zawodniczek, wśród których prym wiodła Weronika Telenga. Obraz gry nie uległ zmianie, a w konsekwencji CCC Polkowice rozgromiło GTK Arkę Gdynia aż 102:39.

Kolejny mecz polkowicka drużyna rozegra w najbliższą sobotę. 31 października rywalkami pomarańczowych będzie ekipa Enea AZS Poznań. Ze względu na pandemię i zarządzenie w Polsce czerwonej strefy mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

GTK Gdynia – CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)

GTK Gdynia: Żytkowska 7, Bazan 6, Niemojewska 5, Borkowska 5, Marcinkowska 5, Kalenik 4, Makurat 3, Szmyrka 2, Szulc 2

CCC Polkowice: Glomazic 17, Hampton 15, Gajda 14, Telenga 11 (12zb), Stankovic 9, Gertchen 9, Ellenberg-Wiley 8, Drop 8, Tomaszewicz 2, Grabska 2