Wałbrzych: Nowe bloki przy Staszica. Można już składać wnioski o przydział mieszkania

Bartosz Szarafin, km | Utworzono: 2020-10-26 15:12 | Zmodyfikowano: 2020-10-26 15:12
A|A|A

Fot. Bartosz Szarafin

Od dziś wałbrzyszanie mogą składać wnioski o przydział mieszkania komunalnego w nowych blokach, powstających przy ulicy Staszica na Nowym Mieście. Łącznie do dyspozycji będą tam 43 mieszkania. Wszystkie w standardzie gotowości do wprowadzenia. Wnioski można składać do końca listopada.

- Wszyscy mają szansę, pod warunkiem że są mieszkańcami Gminy Wałbrzych i spełniają kryteria dochodowe - mówi Jolanta Pabisz, kierowniczka Biura Lokalowego

Mieszkania będą jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od około 40 do 75m2. Na starcie wyposażone w panele podłogowe, kafelki, aneks kuchenny i łazienkę. Aby zawrzeć umowę konieczne będzie wpłacenie kaucji w wysokości 3-miesięcznego czynszu. W przypadku największych mieszkań będzie to około 5 tys zł. W ramach inwestycji na parterze przewidziano także lokale usługowe na wynajem. Miejski Zarząd Budynków już szuka chętnych. Budynki mają być gotowe do lutego przyszłego roku.

- Lokale będą wykonane w tzw. standardzie wałbrzyskim - mówi Roman Szełemej - prezydent miasta.

Szczegóły naboru można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. (Kliknij po szczegóły) Potrwa do końca listopada. (Zarządzenie dokładnie określa kto i na jakich warunkach może wynająć lokal komunalny.) Kryteria dochodów są ustalane tak, by w miarę możliwości mieszkanie gminne mogły otrzymać osoby, które będzie stać na jego utrzymanie, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego.

To kolejne już mieszkania powstające obecnie w Wałbrzychu. Niedawno rozpoczęto kompleksowy remont dwóch budynków przy ul. Zajączka. Wkrótce rozpocznie się też (tym razem) remont budynku po drugiej stronie ulicy Staszica, gdzie wykonano elewację, a po przebudowie wnętrza, do puli mieszkań komunalnych dołączy kolejne 30 lokali.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama