Niemiecki lockdown utrudnia życie mieszkańcom pogranicza

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2020-11-03 14:42 | Zmodyfikowano: 2020-11-03 15:05
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Do końca listopada w Niemczech zamknięte są restauracje, kawiarnie, bary, teatry, wystawy i ogrody zoologiczne. osoby wjeżdżające z Polski muszą iść na kwarantannę lub mieć wynik badań na koronawirusa. - Granice mogą jednak przekraczać bez tego osoby codziennie jeżdżące do pracy - mówi Andrzej Torbicz:

Mieszkający na pograniczu nadal mogą pojechać na zakupy czy spotkanie biznesowe, jeśli pobyt nie potrwa dłużej niż 24 godziny. - Mimo to chętnych jest niewielu - mówi Katarzyna Wilk -Sosnowska, mieszkanka Goerlitz:

Nie muszą mieć wyników badań ani iść na kwarantannę osoby, które przebywały w strefie ryzyka krócej niż 24 godziny w ramach ruchu granicznego z krajami sąsiednimi lub które wjeżdżają na terytorium federalne do 24 godzin. Osoby, które wjeżdżają do kraju w związku z wizytą krewnych pierwszego stopnia, współmałżonka lub partnera, którzy nie należą do tego samego gospodarstwa domowego lub ze względu na wspólną opiekę lub prawo do kontaktów z dzieckiem, osoby przekraczające granice do i z pracy, szkoły lub na studia regularnie przynajmniej raz w tygodniu.

Saksońskie rozporządzenie dotyczące kwarantanny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama