Wrocławskie podwórka szyte na miarę mieszkańców

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2020-11-06 13:36 | Zmodyfikowano: 2020-11-06 13:36
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Choć każdemu nie da się dogodzić, ważne, żeby większość była zadowolona. - Nie ma sensu budować placu zabaw w miejscu, w którym mieszkają sami seniorzy, czy inwestować wyłącznie w zieleń na skwerze przy bloku sąsiadującym z parkiem - mówi Krzysztof Ziental z biura partycypacji społecznej.

Głos w sprawie swojej przydomowej posesji, bo tak powinno wyglądać podejście do wspólnych podwórek, mogą więc dzięki licznym konsultacjom zabierać ci, którzy najlepiej wiedzą czego potrzebują. A potrzeb nie brakuje. Od placów zabaw po parkingi. Te też muszą być:

 

Ważne żeby były mądrze zrobione, jak w przypadku nowo wyremontowanego osiedla przy ulicy Braniborskiej. Tam, jak mówi Tomasz Jankowski z ZZK wszystkie strefy potrzebne mieszkańcom są dokładnie wydzielone. Staraliśmy się również wyeksponować ważne historycznie miejsca, ponieważ mało kto wie, że osiedle stoi w miejscu dawnego cmentarza - dodaje:

O tym jak bardzo różne są potrzeby świadczy różnorodność realizacji. Od ogródków warzywnych, które powstały na śródmieściu po skomplikowane place zabaw.

Aktualnie udział w konsultacjach na temat swojego podwórka mogą wziąć udział mieszkańcy osiedla Wanda przy ulicy Hallera, urzędnicy zachęcają także już do myślenia nad projektami do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, zwłaszcza że już niedługo ruszy zdalna szkoła liderów, w której będzie można dowiedzieć się jak zgłosić projekt, a także jak pomóc mu wygrać.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama