Seniorzy z Grębocic czytają dzieciom

Karolina Kurczab, DK | Utworzono: 2020-11-22 08:52 | Zmodyfikowano: 2020-11-22 08:54
A|A|A

fot. materiały prasowe

Grupa seniorów, która wzięła udział w nagraniach na co dzień śpiewa w chórze Złota Jesień. Jak mówi koordynatorka projektu Katarzyna Czajkowska seniorzy z wielkim entuzjazmem przyjęli propozycję udziału w projekcie: - Słuchowiska, które udało nam się stworzyć skierowane są głównie do najmłodszych mieszkańców naszego społeczeństwa i mam nadzieję, że będą stanowiły bazę dydaktyczną, z której chętnie będą korzystać rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele.

Jak dodaje koordynatorka - praca odbywała się dwuetapowo: - W pierwszym etapie odbyły się warsztaty z poprawnej dykcji i emisji głosu, a następnie przystąpiliśmy do realizacji nagrań. Sam udział w nagraniach był z pewnością dla uczestników nowym doświadczeniem, bo do tej pory żadna z tych osób nie pracowała z mikrofonem studyjnym.

Warsztaty z emisji głosu i poprawnej dykcji dla seniorów w ramach projektu " Seniorzy w sieci czytają poezję dla dzieci" poprowadziła Katarzyna Czajkowska, a o oprawę muzyczną zadbała pianistka Dorota Zaziąbło. Premiera audiobooków w sieci jeszcze w listopadzie. Autorka projektu poinformowała już, że podobnych przedsięwzięć będzie więcej. Projekt został sfinansowany z budżetu Gminy Grębocice.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama