Podróż do Łodzi, opowieści Rafała Różewicza i włoska płyta Natalii Moskal [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-11-21 09:10 | Zmodyfikowano: 2020-11-21 09:15
A|A|A

Okładka książki "Łódź. Miasto po przejściach"

Kiedyś prezydent Wrocławia powiedział pewnej dziennikarce, że jak się nie podoba w stolicy Dolnego Ślaska, to można przeprowadzić się do Łodzi. A przecież w Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko że dzieje się bardziej. Dwaj reporterzy z różnych pokoleń Wojciech Górecki i Bartosz Józefiak napisali książkę, która jest podróżą po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru": "Łódź. Miasto po przejściach". Bartosz Józefiak był naszym pierwszym gościem:

Łączyliśmy się także z Rafałem Różewiczem, poetą, autorem trzech tomików „Product placement", „Państwo przodem" i „Po mrok". Rafał opublikował niedawno 70-stronicowy esej zatytułowany „Ludzie stąd. Dolny Śląsk w poezji i prozie mieszkańców po 1945 roku.", w którym niezwykle szeroko zaprezentował tropy dolnośląskie w tekstach poetyckich i prozatorskich.

Naszym gościem była również Natalia Moskal - wokalistka, autorka tekstów i tłumaczka. Natalia własnym nakładem publikuje opowiadania i powieści Ester Singer Kreitman, nagrała też concept album z interpretacjami poezji Kazimiery Iłłakowiczówny w nowoczesnych aranżacjach. 13 listopada ukazała się „There is a star", trzecia płyta Natalii Moskal. Album, wydany w formie książki, zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama