Oddaj krew w Hollyblood i poczuj się jak gwiazda! Nietypowa zbiórka krwi w RCKiK

Radio Wrocław/PP | Utworzono: 2020-11-24 11:45 | Zmodyfikowano: 2020-11-24 11:45
A|A|A

fot. materiały prasowe

Jesienna edycja studenckiej zbiórki krwi odbędzie się od 24 do 26 listopada w siedzibie RCKiK przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu. Wydarzeniu jak zwykle towarzyszy unikatowy motyw, tym razem jest to klimat dobrze nam znanego Hollywood. Wampiriadę organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Poprzez organizację Wampiriady chcemy zaangażować środowisko akademickie i mieszkańców Wrocławia do niesienia pomocy i oddawania krwi. Promujemy zdrowy styl życia wśród młodych ludzi i podkreślamy, jak ważna jest dobroczynność – mówi Katarzyna Chwedczuk, koordynatorka wydarzenia.

Studenci chcą zwrócić uwagę na deficyt krwi przeznaczonej do transfuzji oraz uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, że niewielki czyn może uratować komuś życie.

Organizatorzy zaprojektowali ciekawe koszulki nawiązujące do tegorocznego motywu filmowego, które będzie mógł otrzymać każdy dawca. Ponadto, na krwiodawców czekają różnorodne vouchery i upominki od partnerów akcji oraz ulubiona czekolada. Nie możesz oddać krwi w listopadzie? Nic straconego! Wampiriada odbywa się trzy razy w ciągu roku akademickiego.

Należy pamiętać, że istnieje wiele czynników dyskwalifikujących dawców. Są to między innymi choroby zakaźne, podróże do państw zagrożonych malarią, różnego rodzaju zabiegi medyczne czy wykonany w niedawnym czasie tatuaż. Przed oddaniem krwi obowiązuje określona dieta, nie należy zażywać leków przeciwbólowych oraz pić alkoholu. Ostateczną decyzję o możliwości przystąpienia do donacji wydaje lekarz kwalifikujący, którego kandydaci spotkają na miejscu.

NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprasza wszystkich do niesienia pomocy. Oddaj krew w Hollyblood i uratuj komuś życie!

Wydarzenie na Facebooku

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama