Legnica: Niewydolny system rejestracji aut. Pojawili się stacze kolejkowi, którzy zarabiają krocie

Andrzej Andrzejewski, jk | Utworzono: 2020-11-25 06:23 | Zmodyfikowano: 2020-11-25 06:26
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Przed legnickim magistratem pojawili się... stacze kolejowi. Z usług jednego z nich właśnie skorzystała jedna ze Słuchaczek Radia Wrocław. - Wpłacam 150 złotych. On zbiera 10-15 osób, no i wtedy bierze wszystkie dokumenty wypełnione i idzie za mnie załatwić to do urzędu. W tym samym dniu jestem w stanie odebrać tablice i resztę dokumentów - mówi kobieta.

Bez trudu ustaliliśmy, że stacze zarabiają po 1000-1500 złotych dziennie. Ewa Szczecińska, dyrektorka Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w legnickim ratuszu twierdzi, że o podobnych praktykach nigdy nie słyszała, i nie ma mowy o przemodelowaniu pracy magistratu:

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzi Maciej Kupaj, legnicki radny:

Mieszkańcy Legnicy od czterech lat narzekają na niewydolność systemu rejestracji aut.

POSŁUCHAJCIE WIĘCEJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wojtek
2020-11-26 14:48:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jedni zarabiają żeby zarabiać mogli inni. Usługa jak każda inna. Wydział komunikacji na 1.
~Milioner
2020-11-26 14:18:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pani Agatka i Pan Maciej beda nowymi staczami kolejkowymi
~Za co?
2020-11-26 14:16:02
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tylko dlaczego mam płacić staczom za załatwienie sprawy przez urzędników, którzy dostają wypłatę... z moich podatków? W normalnej firmie ktoś kto za to odpowiada, dostałby kopa z lądowaniem na bruku. A pierwsza, to ta paniusia, co nie widzi problemu. I PiSy-srisy i inne partie nie mają z tym nic wspólnego. Krzakowski sprawuje nadzór nad urzędem, tylko woli w gumiakach na dachu pozować do zdjęć, zamiast się wziąć za porządną robotę.
~Rambo
2020-11-26 13:27:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ludzie przecież jest bardzo dobrze od kilku lat jak rzadzi PiS.
~Anna
2020-11-26 12:56:39
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pośrednicy zawsze byli i będą w każdej branży. Dobrze ,że są bo nie każdy ma czas lub chęć biegać po urzędach. Przynajmniej wszystko załatwione tak jak się należy.
~Małgorzata
2020-11-26 12:19:30
z adresu IP: (80.51.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ja też korzystałam z usług rejestracji w firmie i jestem bardzo zadowolona. Pracuje,nie mam czasu na stanie po urzędach. Dostałam wszystkie paragony co do złotówki więc nie wiem o co ten szum. Każdy ma wybór przecież, nikt nikomu nie każe korzystać z usług takich firm.
~Marek
2020-11-26 11:57:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Bardzo dobrze ,że są takie firmy pośredniczace w rejestracji.We wrocławiu korzystałem z takich usług i miałem wszystko załatwione w jeden dzień.
~Gość
2020-11-26 10:08:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Sam osobiście zapłaciłem 150zł dla gościa, który załatwił wszystko w jeden dzień, wspomniał przy okazji że ma "swoją" Panią w wydziale a Pani kierownik wie o całym biznesiku
~Dominik
2020-11-26 07:45:53
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: -6
Minimum raz w roku rejestruje jakiś pojazd w tym urzędzie i nie narzekam. Max 1h, panie miłe i pomocne.
~Ola
2020-11-26 07:06:53
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Takich firm w ogóle nie powinno być na rynku...
~Ola
2020-11-26 07:03:52
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ci panowie wcale rano nie stoją w żadnych kolejkach przychodzą do urzędu i są obsługiwani w oddzielnym okienku..Na zajęcie kolejki przez internet jest chyba jakiś limit. Tą sprawą ktoś w końcu powinien się zająć wyżej...
~legniczanin
2020-11-26 06:48:11
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pani Dyrektor do ZWOLNIENIA wypalila sie skoro w podległym jej dziale jest taki chaos,a mieszkancy muszą stac cały dzień ,sama tego doświadczyłam
~Covicki
2020-11-26 05:28:48
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Legnica ma urzędników bolszewickiego chowu jeszcze więc ie dziwny się tej nieporadności.
~ADI
2020-11-25 22:24:05
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Uzasadnienie takiego stanu jest bardzo proste. Wszystko załatwia się w 3 krokach :) Z tego co pamiętam to w Akademii Rycerskiej proces wygląda tak. 1. Pobranie numerka z biletomatu (np. 7) 2.a Wizyta w okienku po dczekaniu na swoją kolej (#7) 2.b odesłanie do kasy (jedno stanowisko na piętrze + ew. stanowisko komputerowe do przelewów online)! , nadal sprawa ma #7, Pani w okienku czeka na powrót) 2.c Powrót do okienka i dokończenie sprawy 3. koniec W efekcie tego cały system obsługi ma wydajność pani we wspólnej kasie, gdyż szybciej się nie da :(
~tomek
2020-11-25 20:43:16
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
A ja w Nowym Sączu wczoraj rejestrowałem i i trwało to 5 minut rok temu też to robiłem i trwało tyle samo pozdrawiam
~jery
2020-11-25 15:33:04
z adresu IP: (104.132.xxx.xxx)
Ocena: 3
W irlandii kupujac auto - w dowodzie rejestracyjnym wpisuje sie dane i addres nowego wlasciciela - wysyla sie to do urzedu a za 3 dni przysylaja ci nowy dowod z wolnym miejscem na nastepnego wlasciciela - to wszystko.
~Polegnicki beton
2020-11-25 09:09:42
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 5
W ciągu 3 lat rejestrowałem tam swoje 2 auta i za każdym razem, skorzystałem ze zdobyczy cywilizacji -Internetu i w ten sposób rezerwowałem sobie wizyty zawczasu. Dziwi mnie marudzenie, gdy niemal każdy ma dostęp do Internetu, nawet 70latkowie mają smartfony, a jeśli nie zawsze się znajdzie ktoś, kto może dokonać rezerwacji online za nich... No ale w mojej rodzinnej Legnicy wciąż jest mentalny PRL -pisać głupoty i marudzić w mediach społecznościowych i stawać w kolejach do rejestracji kolejnego szrotu, to nie szkoda czasu... Legnica, to stan umysłu ;/
~AjWaj
2020-11-25 09:04:59
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 3
W Legnicy jest niewydolny system rejestracji aut, ponieważ w tym mieście prezydentem jest stary komuch. W ogóle Legnica to dziwne miasto, ponieważ wybory zawsze wygrywają tam komuniści. Wniosek z tego taki, że wyborcy to komuniści.
~PRW
2020-11-25 08:42:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Państwo z kartonu. Odcinek 23 954.
~Beata
2020-11-25 08:28:48
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie wiem jak to się odbywa w Starostwie, ale w Akademii Rycerskiej poczekaliśmy z mężem kilkanaście minut i zostaliśmy obsłużeni bez problemu. Zaznaczam że to było już po dwunastej. A miałam też taką opcję żeby skorzystać z takiej usługi że ktoś to za mnie załatwi, ale nie miałam potrzeby z tego korzystać