Variacje: Dwie wrocławskie nominacje do Grammy

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-11-25 16:31 | Zmodyfikowano: 2020-11-25 16:32
A|A|A

okładka płyty

I nie są to pierwsze nominacje w ich karierach, nie byłyby pierwszymi nagrodami. Giancarlo Guerrero wraz z drugą orkiestrą, której szefuje, czyli Nashville Symphony, nagrali Symfonię no 5 Christophera Rouse'a. Dyrektor Wratislavii Giovanni Antonini i jego Il Giardino Armonico połączyli znów siły ze sławną włoską śpiewaczką Cecilią Bartoli i zachwycili świat albumem 'Farinelli', z ariami niegdyś wykonywanymi przez najsłynniejszego w historii muzyki kastrata. Muzyki z tych płyt posłuchamy za tydzień w Variacjach.

Wśród nominacji do klasycznych Grammys 2020 mamy jeszcze dwa polskie akcenty. To płyta z dwoma symfoniami Witolda Lutosławskiego, nagrana przez Hannu Lintu i Fińską Radiową Orkiestrę Symfoniczną oraz album firmowany przez Gustavo Dudamela, Los Angeles Philharmonic ze wszystkimi symfoniami Charlesa Ivesa (dwie nominacje). Monumentalną czwartą symfonią współdyrygowała młoda polska dyrygentka Marta Gardolińska. Wyjątku z tego wydawnictwa posłuchamy w Variacjach dziś. A oprócz tego niesamowita skrzypaczka Jennifer Pike z trzech płyt, Daniil Trifonov (też nominat do Grammy) - laureat trzeciej nagrody Konkursu Chopinowskiego sprzed 10 lat (z płyty najnowszej), no i Piotr Beczała, który wydał właśnie swą autobiografię.

VARIACJE w RADIU WROCŁAW KULTURA W ŚRODĘ o 21:00, powtórki: w sobotę o 19:00 (RWK) i we wtorek w Radiu Wrocław o 22:05. Zaprasza Grzegorz Chojnowski

www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama