Finał „Trampoliny do kultury 2020” już 18 grudnia!

km | Utworzono: 2020-12-09 19:29 | Zmodyfikowano: 2020-12-09 20:15
Finał „Trampoliny do kultury 2020” już 18 grudnia! - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Za nami rok efektywnych działań skupionych wokół designu, sztuki i szeroko rozumianej kultury materialnej. W ramach siedmiu pracowni tematycznych uczestnicy w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów – mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem specjalistów z różnych dziedzin- projektantów, artystów, rzemieślników i liderów kultury. Odbyło się ponad 400 godzin bezpłatnych szkoleń i praktycznych warsztatów w przestrzeni CRZ Krzywy Komin oraz w formule on-line. Czas zaprezentować owoce tej twórczej pracy!

Tegoroczny Finał będzie absolutnie wyjątkowy. Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo i komfort większość działań zostało przeniesionych do Internetu. Mamy nadzieję, że pomimo odległości przygotowane atrakcje będą widzów źródłem radości i prawdziwą trampoliną do twórczości i rodzinnej zabawy!

Startujemy w samo południe! Zaczynamy z Joanną Aniszczyk autorką bloga I love to eat niezwykle słodkim preludium do Świąt. Pieczemy pierniki z miłością i z najwyższą, jakością!  W wideo poradniku widzowie poznają sprawdzony przepis na te aromatyczne, korzenne ciasteczka. Dodatkowo można wesprzeć dobrą inicjatywę #upieczpiernikadlamedyka i podzielić się domowymi smakołykami z personelem medycznym. Małe gesty życzliwości mają ogromną moc.

Szukacie pomysłu na świąteczne dekoracje? O godz. 15.00 dla najmłodszych widzów odbędzie się premiera filmowej etiudy Ozdoby świąteczne, czyli jak własnoręcznie wykonać piękną dekorację i poczuć magię Gwiazdki. Będzie radośnie, pozytywnie i jak zwykle artystycznie.

Dzieci i młodzież zapraszamy również na kameralne warsztaty komponowania świątecznych naparów. Podczas spotkania uczestnicy przygotują przepyszne mieszanki z naturalnych składników- suszonych ziół, kwiatów i aromatycznych przypraw. Zapach pomarańczy i goździków będzie unosił się w powietrzu. Takie kompozycje nie tylko pięknie wyglądają, ale skrywają nieocenione bogactwo  witamin i szalenie ciekawych smaków! Niech ta zima będzie pełna ciepłych chwil!

Wydarzenie zwieńczy o godz. 17: 00 filmowy spacer po Wystawie Finałowej „Trampolina do kultury 2020". Zostaną na nim zaprezentowane owoce twórczej pracy, która zgromadziła łącznie ok. 500 uczestników! Widzowie będą mogli zobaczyć przebieg wielowymiarowego rozwoju uczestników projektu- pełnej refleksji edukacji pod okiem specjalistów, mistrzów rzemiosła, lokalnych twórców i cenionych projektantów.

Do zobaczenia przed ekranem!

Harmonogram:
12:00 - Serce z piernika  - warsztaty kulinarne - premiera filmu
15:00 - Ozdoby świąteczne - warsztaty rodzinne – premiera filmu
17:00 – Herbatki świąteczne – warsztaty dla dzieci – obowiązują zapisy
17:00 - Wystawa Finałowa „Trampolina do kultur 2020” - premiera filmu
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej informacji: www.trampolinadokultury.plwwwkrzywykomin.pl

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.


Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin
Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.