Trzech piłkarzy rezerw Miedzi trenuje z pierwszym zespołem

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-12-10 07:45
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Trzech kolejnych, wyróżniających się zawodników rezerw Miedzi Legnica zostało zaproszonych przez trenera Jarosława Skrobacza do treningów w pierwszym zespole. W zajęciach uczestniczą Bruno Garcia Marcate, Michał Pojasek oraz Ruben Hoogenhout.

Brazylijczyk Bruno Garcia Marcate dołączył do zespołu rezerw Miedzi Legnica w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek. To lewonożny piłkarz, który może grać jako skrajny obrońca lub pomocnik. Bruno jest wychowankiem słynnego klubu Palmeiras.

Prawy obrońca Michał Pojasek w Akademii Piłkarskiej Miedzi szkoli się od sezonu 2014/2015. Od kilku sezonów stanowi ważne ogniwo trzecioligowej drużyny Miedzi, będąc pod stałą obserwacją szkoleniowców pierwszego zespołu.

Holenderski środkowy obrońca Ruben Hoogenhout dołączył do rezerw Miedzi jesienią tego roku. Defensor szkolił się w najlepszych holenderskich klubach i ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji swojego kraju. Jest wychowankiem klubu FC Abcoude, z którego w 2008 roku trafił do Ajaksu Amsterdam. Po ośmiu latach spędzonych w szkółce najbardziej utytułowanego holenderskiego klubu zasilił FC Utrecht, grając w zespołach U19 i U21. Hoogenhout zanotował 4 mecze w reprezentacji Holandii U-16.

Cała trójka piłkarzy dobrymi występami na boiskach III ligi zwróciła na siebie uwagę sztabu pierwszego zespołu Miedzi. Po zakończeniu rundy jesiennej w III lidze zostali oni przebadani na obecność koronawirusa i poddani obowiązkowej izolacji, a następnie rozpoczęli treningi z pierwszym zespołem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama