Wrocław: Agresywny pasażer wyprowadzony z samolotu i ukarany mandatem

GN, PAP | Utworzono: 2020-12-14 15:05
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne: fot. www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w poniedziałek, że do zdarzenia doszło w niedzielę 13 grudnia na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Wrocławia.

"Lecący samolotem z Dublina 29-letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu nie reagował na wydawane mu polecenia, był agresywny i pobudzony. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych" - powiedziała rzecznik.

Dodała, że z uwagi na jego agresywne zachowanie funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów transportowych.

"Okazało się, że pasażer spożywał wcześniej alkohol. Badania jego krwi wykazały nie tylko dwa promile alkoholu, ale także obecność znacznych ilości narkotyków w jego organizmie" - powiedziała rzecznik.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama