RWK: Strefa Południa [DZIŚ OD 19:00]

Paweł Iwanina, BT | Utworzono: 2021-01-08 06:56
A|A|A

fot. mat. prasowe

Każdy może się mylić, zwłaszcza ci najlepsi. Tak tłumaczyć należy zdanie: "Carlos, to zrujnuje ci karierę!". Clive Davis, który zdanie to powiedział, znany był z odpowiedniego przepowiadania przyszłości. Przepowiadania, bo to z profetyzmem kojarzy się dział A&R w każdej firmie wydawniczej. A&R to profesjonalnie brzmiący skrót od działu zatrudniającego ludzi, których zadaniem było słuchanie nadesłanych nagrań oraz obecność na jak największej liczbie lokalnych koncertów. Cel jest jeden - zatrudnić artystów, którzy mają przynieść firmie zysk.

Clive Davis zdanie to powiedział po usłyszeniu "Caravanserai" autorstwa zespołu reprezentowanego przez nazwisko głośno rezonujące w świecie, Carlosa Santany. Można było panikować, bowiem Davis znany był ze swoich sukcesów, nie porażek. Caravanserai stało się jedną z diagnostycznych wtop słynnego człowieka muzyki, co udowodniła nie tylko pokaźna trasa koncertowa, ale i wysokie noty, zarówno wówczas, jak i dziś.

W najbliższy piątek posłuchamy albumu o okładce nie mniej pięknej od zawartości, Caravanserai, to znaczy: miejsca, gdzie odpoczywają karawany. Do usłyszenia!

Powtórka Strefy Południa w każdą niedzielę od 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama