Żołnierze podsumowali pobieranie wymazów nauczycieli

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-20 20:35 | Zmodyfikowano: 2021-01-20 20:35
Żołnierze podsumowali pobieranie wymazów nauczycieli - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W związku z powrotem dzieci klas 1-3 do szkół, to właśnie ta akcja budziła największe zainteresowanie. Przez 4 dni, po 10 godzin dziennie żołnierze pobierali wymazy od nauczycieli z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. W punkcie wymazowym zgłaszało się do nich od 700 do nawet 900 pedagogów i pracowników obsługi technicznej szkół.

Akcja zorganizowana została w jednej z wrocławskich placówek oświaty. Żołnierze zostali podzieleni na 4 ekipy wymazowe. Wszystko zostało zorganizowane tak, aby działania przebiegały sprawnie, a nauczyciele nie musieli oczekiwać w kolejce.

Z informacji przekazanej przez ministerstwo zdrowia wynika, że spośród wszystkich przebadanych nauczycieli i pracowników szkół podstawowych 2 procent miało wynik pozytywny. Warto dodać, że na testy zgłaszali się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkół, tj. obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający.

Wymazy pobierali doświadczeni żołnierze z 16. DBOT i 10. Brygady Kawalerii Pancernej, którzy są ratownikami medycznymi i na co dzień realizują podobne zadania w przyszpitalnych i mobilnych punktach wymazowych. W ten sposób żołnierze odciążyli personel medyczny i pracowników dolnośląskich Sanepidów, którzy na bieżąco badali próbki przekazywane do badań.

Akcja trwała od 11 do 14 stycznia.

Od początku trwania pandemii i włączenia żołnierzy w działania związane z wymazywaniem pacjentów, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej wykonała ponad 35000 testów na Covid-19.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.