Tramwaje priorytetem. We Wrocławiu zostanie rozbudowany system ITS

Malwina Gadawa, WK | Utworzono: 2021-01-22 12:42 | Zmodyfikowano: 2021-01-22 12:45
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta opowiada, jakie informacje będą wyświetlone na nowych urządzeniach:

92 wyświetlacze już zainstalowano, reszta będzie zainstalowana do końca marca. Wiosną rozpoczną się testy, które potrwają do końca przyszłego roku. Jakub Nowotarski z Akcji Miasta uważa, że to dobry krok:

Zupełnie inne zdanie ma opozycyjny radny Robert Grzechnik, który krytykuje ITS:

Zwykli kierowcy chcieliby, aby miasto wprowadziło nowe rozwiązania także z myślą o nich. Tłumaczą dlaczego sekundniki pomagają na drodze:

Miasto na rozbudowę systemu wyda w sumie 20 mln zł. Jedną ze zmian jest także to, że ITS będzie wyświetlał automatycznie trasy zastępcze pojazdów komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mikimontoju
2021-01-22 23:08:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
System ITS to jest konieczność w dużym mieście, ale nasz wrocławski jest FATALNIE zarządzany i kalibrowany. Musi się zmienić osoba odpowiedzialna za system. Inaczej to dalej będzie kuleć
~Sekundniki do likwidacji
2021-01-22 21:08:44
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -4
Sekundniki dla kierowców pomagają łamać prawo. Ruszają na czerwonym bo licznik skończył odliczać.
~Marko
2021-01-22 21:07:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
Wrocław jest fatalnie zarządzany. Potrafią wydawać pieniądze na LGBT i inne pi... A ważne rzeczy niszczą. Zlikwidowali kultowe przejście na Świdnickiej zburzyli estakadę koło mostu Grunwaldzkiego. Teraz będą burzyć podwyższenie na pl Grunwaldzkim. Szok
~Ślązak
2021-01-22 21:06:22
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
W każdym cywilizowanym mieście komunikacja miejska ma priorytet. To auta korkują miasto.
~t-shirt
2021-01-22 20:22:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Prosta koncepcja - zakorkować dokumentnie miasto, to wówczas kierowcy przesiada się na tramwaj - tiaaaa...., już to widzę odwieźć dzieci tramwajem do przedszkola i szkoły a po południu tramwajem jedno na basen drugie na balet. No byłbym zapomniał,. są przecież jeszcze hulajnogi. Genialne, po prostu zajefajne...
~////
2021-01-22 16:32:22
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -1
Widział ktoś ostatnio Struka w tramwaju? Nie? Ciekawe dlaczego? Nawet do Radio Wrocław pomyka autem. Co się będzie bratał z plebsem.
~fachowiec
2021-01-22 16:00:26
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
A ponoć miasto nie ma pieniędzy, a tu proszę kolejne 20 baniek na ułomny system się znalazło :) Przy 4,60 za bilet w wiecznie opóźnionych autobusach to i tak nigdy nie przebijecie własnego auta.
~do pasażer i ktoś
2021-01-22 15:19:09
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 0
a wg was co powinno być priorytetem? Jakieś konkretne pomysły na zakorkowany Wrocław czy stękanie?
~Pasażer
2021-01-22 14:07:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
100 wywroclawień, limity osob w pojazdach Mpk, a oni robią z tramwajów priorytet. Sen wariata!
~ktoś
2021-01-22 13:58:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
brak logiki ale brniemy, nikt nie będzie nam mówił co mamy robić. "tak ja wiem kierowcy nas nie kochają ale my będziemy ich tak długo kochać aż oni nas pokochają"