Specjaliści z Zagłębia Miedziowego organizują "Tydzień Walki z Depresją"

Andrzej Andrzejewski, mk | Utworzono: 2021-01-28 14:12 | Zmodyfikowano: 2021-01-28 14:14
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

- W czasach pandemii to niepokojące zjawisko społeczne gwałtownie rośnie - przekonuje Anna Migalska, 

- Długotrwały smutek, długotrwały lęk, izolacja, apatia - to jest czerwona lampka, która nam mówi o tym, że powinniśmy jakoś spróbować zainterweniować. Według badań mamy około 1,5 miliona Polaków, którzy chorują na depresję, ale nie liczymy w tym tych, którzy zmagają się z chorobą, ale nie zgłaszają tego problemu.

Już wiadomo, że projekt otrzyma finansowe wsparcie koncernu KGHM "Polska Miedź":

- Bo przekonaliśmy się, że depresja może dotyczyć niemal każdej grupy zawodowej - podkreśla Błażej Marzoch z miedziowego holdingu:

- To jest problem, który pojawia się w każdej miejscowości. Udostępniamy taką możliwość pracownikom, że mogą skorzystać z porad psychologa, psychiatry w ramach naszych abonamentów medycznych. Oprócz tego podczas epidemii uruchomiliśmy dodatkowo telefon zaufania.

Początek "Tygodnia Walki z Depresją" zaplanowano na 21 lutego. Za pośrednictwem internetu będzie mógł w nim wziąć udział każdy. Specjalne łącza będę też przygotowane z myślą o bezpłatnej pomocy dla potrzebujących.

Do tej pory udział w "Tygodniu Walki z Depresją" zadeklarowało kilkudziesięciu specjalistów z całej Polski. Oprócz - prowadzonych przez internet - prelekcji będą się za darmo spotykali z potrzebującymi w swoich gabinetach. Akcja oficjalnie rozpocznie się 21-lutego, ale lubińskie poradnie zdrowia psychicznego już dziś oferują bezpłatną pomoc.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama