Gmina Walim dołączyła do programu "Czyste powietrze"

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2021-02-02 14:14 | Zmodyfikowano: 2021-02-02 14:15
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Od tej pory w gminie będzie działał punkt konsultacyjny, który pomoże zainteresowanym w pozyskiwaniu środków na wymianę kopciuchów, bądź termomodernizację budynków jednorodzinnych. Urzędnicy będą pomagać przejść przez cały proces od początku do końca. - Likwidowanie kopciuchów jest ważne, szczególnie dla gminy turystycznej jak Walim - mówi wójt Adam Hausman.

- To nie tylko zmiana źródeł ciepła - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

To trzeci program realizowany przez gminę. Jeden to wsparcie finansowe na modernizację źródeł ciepła prosto z budżetu gminy (2500zł na mieszkanie lub 5000zł dla domku jednorodzinnego). Drugi to środki ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. - "Czyste powietrze" ma je uzupełnić - dodaje Hausman.

Dolnoślązacy, w ramach programu „Czyste Powietrze” do tej pory złożyli ponad 9 tysięcy wniosków, których wartość opiewa na blisko 150 mln zł. Budżet ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” to 103 mld zł przewidziane do realizacji na lata 2018-2029. Głównym celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń do atmosfery przez domy jednorodzinne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama