Zatrzymano 30-latkę zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy metodą "na policjanta"

PAP, GN | Utworzono: 2021-02-04 10:50 | Zmodyfikowano: 2021-02-04 11:08
A|A|A

fot. RW

30-latka jest mieszkanką powiatu wałbrzyskiego. Kobieta został zatrzymana w wyniku wspólnej akcji policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, Lwówka Śląskiego, Jelenie Góry i Kamiennej Góry.

"Kobieta działała na terenie kilku powiatów Dolnego Śląska. Od trzech seniorek wyłudziła kolejno 80, 22 i 43 tys. zł, pozbawiając tym samym pokrzywdzone życiowych oszczędności" - przekazał w czwartek mł. asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Z ustalań śledztwa wynika, że kobieta usiłowała również wyłudzić 180 tys. zł od seniorki zamieszkującej powiat karkonoski. "Jednak w tym przypadku niedoszła ofiara w porę zorientowała się w sytuacji i nie przekazała oszustce pieniędzy" - dodał Ratajczyk. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Policja przestrzega, że podczas próby wyłudzenia pieniędzy "metodą na policjanta", oszuści podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę. "Zazwyczaj informują potencjalne ofiary o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Przestępcy następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez oszczędności całego życia" - opisują przestępczy proceder policjanci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama