Rozpoczęła się inwestycja, na którą mieszkańcy Wrocławia czekali od lat

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2021-02-08 06:20 | Zmodyfikowano: 2021-02-08 06:20
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Trasa będzie miała blisko 4 kilometry i połączy al. Armii Krajowej z ulicą Mickiewicza. Dzięki nowej drodze dojazd z ul. Krakowskiej do ZOO zajmie kilka minut. Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji mówi Radiu Wrocław, że obecnie porządkowany jest teren, na którym wybudowana zostanie droga i pierwsze efekty są już widoczne.

Bartosz Nowak przypomina, że w ramach projektu zostaną wybudowane dwa mosty - nad Odrą i Oławą.

W ramach inwestycji powstanie także ponad 12 km nowych chodników i ścieżek rowerowych. Po nowej drodze będą mogły jeździć auta o masie całkowitej do 9 ton, wyjątkiem będzie komunikacja miejska. Koszt całej inwestycji to 231 mln zł.

Wykonawca ma 26 miesięcy, nie licząc miesięcy zimowych, na realizację prac.

wizualizacja Alei Wielkiej Wyspy (fot. materiały prasowe)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Obserwator
2021-02-09 19:14:43
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ostatnio błąkało się tam, po wycięciu lasku, sześć przestraszonych sarenek
~EDB
2021-02-09 13:27:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda, że nadal nie będzie tramwaju z Księża na Biskupin! Nigdy mieszkańcy się tego nie doczekali i nie doczekajă!!! Smutne!!!
~Szalo
2021-02-08 20:53:01
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czyli jak bedzie korek to karetka nie przejedzie, gratulacje
~Mario
2021-02-08 18:32:16
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda to przede wszystkim ze nie jest to droga dwupasmowa w obu kierunkach bo wypadało by myśleć przyszlosciowo a nie na chwilę ????????
~Janusz
2021-02-08 18:03:38
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda, że nie pojadą tędy tramwaje..
~////
2021-02-08 17:29:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
A gdzie buspas na motór Sutryka?
~Paweł
2021-02-08 16:23:16
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak zwykle żadnej mapki... Już ktoś pisał że szkoda braku torowiska w tej całej inwestycji
~fachowiec
2021-02-08 16:11:38
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda że bez torowiska łączącego Krakowską i Biskupin, ale lepsze to niż nic. Po ponad 25 latach projektów i wizualizacji, zaczną się prawdziwe prace.
~Mys
2021-02-08 14:00:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Super że coś się dzieje. Choć mam obawy o wykonanie to wolę to niż nic.
~Sępolnian
2021-02-08 12:28:19
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jest 21 wiek a zamiast perspektywicznie myślących urbanistów mamy skarlałe wymysły dla spacerowiczów i rowerzystów.
~Zawiedziny
2021-02-08 11:25:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Rece opadają, kto dzisiaj buduje drogi, mosty z jednym pasem!!! To wyrzucone miliony, to wyrzucone nasze, moje pieniądze! Nie zgad,am się na takie marnitrasto, kiedy w końcu znajdzie się MĄDRY gospodarz, panie Sutryk niech pan będzie odpowiedzialnym prezydentem, niech pan zrobi coś dobrego, pożytecznego dla tego miasta po to został pan wybrany!!!
~Marek
2021-02-08 09:44:38
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocław jest najgorzej zarządzanym miastem w Polsce. Mając taką kasę powinno tu być jak w raju. A tu tylko potrafią niszczyć i likwidować. Jak patrzę na zniszczone przejście podziemne na Świdnickiej. Jak widzę burzona estakadę koło mostu grunwaldzkiego. Gdy widzę korki na Dyrekcyjnej i Pułaskiego mimo wydania kilkuset mln zł to się zastanawiam czy to jakiś matrix.
~wrocławianin
2021-02-08 09:07:10
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
Budowa Alei Wielkiej Wyspy, która połączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem byłaby już dawno ukończona gdyby Dutkiewicz nie marnował czasu i pieniędzy na dwa stadiony, igrzyska, stolicę kultury, Grafit, Arlekina, fotki MM, rzeźbę na wyspie, kopaczy, bzdety i inne nierentowne inwestycje. Dutkiewicz nie dość że zmarnował pieniądze z miejskiej kasy na poronione pomysły to jeszcze wpędził Wrocław w wielomiliardowe zadłużenie. Nigdy więcej Dutkiewicza we Wrocławiu!
~Realista
2021-02-08 08:42:23
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ta droga jest za wąska! Całe miasto stoi w korkach, budowanie mostu na drogę po jednym pasie w każdą stronę jest społecznie szkodliwe i kosztowne. Brak perspektywicznego myślenia. Samochody będą stać i smrodzić w korkach albo będą jeździć przez centrum Wrocławia. Rowery sobie darujcie, bo życie weryfikuje takie lewackie utopie, gdy już człowiek nie zapracuje na samochód.
~Tomek
2021-02-08 07:56:58
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jest XXI w a w nowoczesnym Wrocławiu buduje się jak w XIXw. Czekam jeszcze na tramwaje ciągnięte przez konie bo przecież nie będzie smogu i miejscu aktywiści będą to popierali w ramach zrównoważonego rozwoju miasta i mobilności.
~Pawell
2021-02-08 07:32:53
z adresu IP: (62.111.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie chcę narzekać, ale niestety miasto Wrocław po raz kolejny zamyka sobie drogę rozwoju. Oczywiście rozumiem, że miasto nie jest dla samochodów, ale życia nie oszukamy więc droga w takiej formie będzie najlepsza dla rowerzystów. Tymczasem auta prywatne zapewne w mig zakorkują już mocno zakorkowaną obwodnicę śródmiejską z jej nowym odcinkiem. Tym samym nawet komunikacja miejska, o ile jest tam jakaś planowana stanie w korkach :(. Na dzień dzisiejszy droga jeśli nie od razu to na początek powinna mieć 3 pasy ruchu w każdym kierunku. Jeśli za drogo od razu to przynajmniej 3 pasy w jednym kierunku z opcją rozbudowy o kolejne 3 pasy. Jeden z tych pasów powinien być dla komunikacji miejskiej. Oczywiście warto również wspomnieć o konieczności budowy skrzyżowań wielopoziomowych.