Kolejny trudny dzień na dolnośląskich drogach [RAPORT DROGOWY]

km | Utworzono: 2021-02-10 06:53 | Zmodyfikowano: 2021-02-10 07:24
Kolejny trudny dzień na dolnośląskich drogach [RAPORT DROGOWY] - Fot. archiwum Radia Wrocław, zdj ilustracyjne
Fot. archiwum Radia Wrocław, zdj ilustracyjne

16:15

W stolicy Dolnego Śląska spory korek utworzył się na Kochanowskiego do Krzywoustego. Kierowcy w kolejce muszą ustawiać się jeszcze przed Mostami Jagiellońskimi. Sama ulica Krzywoustego też się zresztą korkuje, właśnie do skrzyżowania z Kochanowskiego. Tłoczno jest też na Swojczyckiej do ronda, oraz na Klecińskiej do Grabiszyńskiej. Na południu kierowcy postoją na Krzyckiej w kierunku Wałbrzyskiej oraz na Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej do ronda św. Ojca Pio.

Powoli rosną korki na drodze numer 8 z Kobierzyc do Magnic. Wzmożonego ruchu możemy się spodziewać na Rzeczpospolitej i skrzyżowaniu Jaworzyńskiej z Muzealną w Legnicy, gęsto także na Kościuszki i Kilińskiego w Lubinie. Jeśli chodzi o główne trasy Zagłębia Miedziowego to na drodze S3 ruch odbywa się płynnie, ale zdecydowanie wolniej. Szczególnie w okolicach Lubkowa, aż do samych Polkowic. Złe wieści z kolei dla kierowców jadących do mniejszych miejscowości drogami powiatowymi i wojewódzkimi, tu sporo śniegu i ślisko. Kierowcy informują, że w miejscowościach Gniewomirowice, Bieniowice czy Grzymalin należy się spodziewać nieodśnieżonych, a co najwyżej rozjeżdżonych dróg.

15:15

We Wrocławiu korkuje się Klecińska do Grabiszyńskiej. Tłoczno jest też na Kosmonautów w kierunku Leśnicy. Ścisk jest również na Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej do ronda św. Ojca Pio, w centrum natomiast lepiej unikać Pułaskiego i okolic pl. Jana Pawła II.

Uwaga kierowcy jadący drogą krajową numer 8, trzeba mocno zwolnić w Łagiewnikach w kierunku Jordanowa Śląskiego. Korek jest też w Mirkowie, na trasie do Oleśnicy, przy łączniku z S8.

11.20 

O utrudnieniach na autostradzie A4 ostrzega słuchacz Jarosław:

Jadę A4 od Zgorzelca w kierunku Wrocławia, Katowic, na 83 kilometrze przy zjeździe na Złotoryję jest dosyć niebezpiecznie. Najpierw wala się tam spory kawał drzewa, a dosłownie kilometr dalej jest rozerwana potężna opona. 

8.30

O tej porze po Dolnym Śląsku jedzie się całkiem nieźle. Nie ma poważniejszych zatorów, natomiast warunki do jazdy są trudne i samochody wolno toczą się drogami: 346, 363, czy trójką.

Gęsto jest teraz na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W samym Wrocławiu korek na Mokronoskiej, Hallera i Grabiszyńskiej. Postać trzeba na Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej. Więcej samochodów nadal na Pułaskiego i Traugutta, korek na Moście Milenijnym.

W Oławie 11 listopada, Strzelna i Kutrowskiego. W Wałbrzychu Kolejowa i Wysockiego. W Legnicy Chojnowska i Poznańska.

8.10 

Po wieczornych opadach śniegu w regionie znów przyda się trochę ostrożności, paraliżu na szczęście nie ma. Wolniej jedzie się w Szczawnie Zdroju ulicą szczawieńską, gdzie ponownie uruchomiono światła. A w Wałbrzychu więcej aut także na Wieniawskiego i Wrocławskiej. Przypomnę, że Żeromskiego jest jednokierunkowa na krótkim odcinku koło Dworca Miasto. Przejedziemy tam tylko w stronę Białego Kamienia. Postoimy za to na Wysockiego do Centrum i na Kolejowej.

7.10

We Wrocławiu sytuacja jest już trudna. Zakorkowane ulice wjazdowe: Strachocińska, Swojczycka, Kosmonautów, Buforowa, Grota Roweckiego, Opolska i Mokronoska. Zakorkowane Psie Pole: Kiełczowska,  Bierutowska i Krzywoustego. Korek też na Pułąskiego. Długie korki ustawiły się na Klecińskiej przed Grabiszyńską i na Grabiszyńskiej. Sporo korków też na mniejszych osiedlowych ulicach..

6.40

Zimowe warunki na drogach w regionie, kierowcy jadą wolniej drogami: S3, S8, 382 i 395, a także Wschodnią Obwodnicą Wrocławia. Korek na  drodze numer 35 między Bielanami, a Tyńcem.  Śnieg zalega na wielu lokalnych drogach.

We Wrocławiu na drogach wjazdowych już pierwsze korki. Spory zator czeka na Strachocińskiej, niewiele lepiej jest na Opolskiej,  korkuje się Kosmonautów, więcej samochodów na Zwycięskiej.

Przypominam, by dobrze przygotować samochód do jazdy przed startem,  odśnieżone powinny być nie tylko szyby, ale też światła i  tablice rejestracyjne pojazdu.

Pługosyparki na wrocławskich ulicach: (Podgląda na żywo: TUTAJ)

Podgląd stanu dróg pod zarządem GDDKiA: TUTAJ

Podgląd stanu dróg ITS Wrocław: TUTAJ

Podgląd stanu dróg ITS Legnica: TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.