Zobacz "Książ od kuchni". Powstała nowa odsłona popularnej wystawy

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2021-02-11 07:19 | Zmodyfikowano: 2021-02-11 07:20

Cieszącą się ogromną popularnością wystawę fotografii uwiecznionych okiem zamkowego kucharza Louisa Hardouina urozmaicono o nowe, nieznane dotąd odbitki. Do Polski przyleciały z Kanady, od wnuczki autora.

W 2016 roku nasz redakcyjny kolega - Michał Wyszowski uczestniczył w wyprawie do Kanady, gdzie spotkał się z wnuczką dawnego kucharza rodziny Hochbergów z Książa. Wyprawa po nieznane dotąd fotografie (które później określano mianem Zamkowego Złotego Pociągu) zaowocowała wystawą pod tytułem "Zamek Książ od kuchni".


Autorem niezwykłych, często humorystycznych zdjęć był Louis Hardouin - zamkowy kucharz. Wystawa przez ostatnie lata cieszyła się ogromną popularnością. - To właśnie dlatego od najbliższego weekendu pierwszych turystów po lockdownie przywitamy drugą odsłoną tej wystawy - zachęca Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ.

- Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli oglądał pierwszą wystawę - zachęcają Anna Żabska i Mateusz Mykytyszyn.


W drugiej odsłonie wystawy poza głównymi fotografiami zostaną zaprezentowane inne - dotąd nie pokazywane. To m.in zamkowe wnętrza.


Część ze zdjęć poddano koloryzacji. Wystawie będzie towarzyszyła prezentacja fotografii z albumów podarowanych przez rodzinę Hochbergów, ukazująca życie ostatnich potomków rodu. Wśród fotografii pojawiają się i takie, na których będzie można dostrzec zamkową architekturę nieznaną dotąd z innych publikacji.

Odświeżona wystawa będzie prezentowana w nowych wnętrzach zachodniego skrzydła Zamku. To łącznie 8 przestronnych sal z fotografiami, które bez tłoku będzie można podziwiać. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.