Luzowanie obostrzeń. GIS sprawdza przestrzeganie przepisów

el | Utworzono: 2021-02-13 17:02 | Zmodyfikowano: 2021-02-14 00:29
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/ P. Słowiński

- Inspekcja prowadzi kontrole. Myślę, że dane za weekend będą w poniedziałek - przekazał Bondar, pytany o to, czy prowadzone są kontrole w związku z otwarciem m.in. stoków i hoteli. 

Od piątku obowiązują nowe przepisy rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie przedłuża większość wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego.

Jedną z ważniejszych zmian rozporządzenia jest dopuszczenie do 28 lutego prowadzenia usług hotelarskich. Oznacza to, że od piątku dla gości, w reżimie sanitarnym, udostępniono nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w hotelach, pensjonatach i motelach. Dopuszczalne są także usługi hotelarskie – "krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych".

Ponadto, od piątku działać mogą także m.in. stoki narciarskie, baseny, sauny, salony masażu, solaria i salony odchudzające.

W pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń w dolnośląskich kurortach pojawiło się zdecydowanie więcej turystów. - Jest bardzo duży ruch. Do Karpacza przyjechali zarówno narciarze, jak i osoby uprawiające turystykę pieszą, czy odwiedzający lokalne muzea. Ludzie są spragnieni wyjazdów. Dodatkowo jest piękna pogoda - powiedziała Magdalena Skoczyńska z Punktu Informacji Turystycznej w Karpaczu. Zarówno w Karpaczu, jak i Szklarskiej Porębie turyści zarezerwowali już na ten weekend niemal wszystkie pokoje. Nad bezpieczeństwem narciarzy na stokach czuwają policyjne patrole.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama