Tytuł Audiowizualnego Projektu Roku otrzymało Podziemne Miasto Osówka

Karolina Kurczab, km | Utworzono: 2021-02-14 09:40 | Zmodyfikowano: 2021-02-14 09:41
A|A|A

fot. Projekt Multimedia

Podziemna trasa turystyczna w Osówce z tytułem Audiowizualnego Projektu Roku w kategorii "Edukacja" w konkursie AV News Awards 2021.

- Wnętrze sztolni zostało wypełnione multimedialnymi instalacjami - mówi Agata Jankowska z lubińskiej firmy, która zaprojektowała trasę:

- Surowa dotychczas sztolnie wypełniły się multimedialnymi stanowiskami, które jak wehikuł czasu przenoszą zwiedzających do trudnych dziejów II wojny światowej. Ta wystawa robi ogromne wrażenie na turystach, którzy po wyjściu z jednej strony są pod wrażeniem nowoczesnych środków przekazu, a z drugiej poruszeni przedstawianą historią.

Oprócz hologramów więźniów i podświetlanych gablot, przy stanowiskach zwiedzającym towarzyszą głosy znanych polskich lektorów. Stworzenie wirtualnej trasy w sztolni było wyzwaniem, choćby z uwagi na panujące w niej warunki, które nie sprzyjają elektronice.

Jak tłumaczy Agata Jankowska z firmy, która stworzyła instalacje - projekt podziemnej trasy w Osówce zakwalifikował się do pierwszej trójki w kategorii edukacja:

- O główną nagrodę walczyliśmy z firmą z Kanady, a także z Wielkiej Brytanii. Tutaj każde zgłoszenie oceniane było przez zespół ekspertów z branży audiowizualnej, na których nie jest łatwo zrobić wrażenie. Przez lata organizacji tego plebiscytu mieli okazję oceniać naprawdę niesamowite i często wysokobudżetowe realizacje.

Na zwiedzających Podziemne Miasto "Osówka" czekają hologramy, podświetlane gabloty, wirtualna makieta, a nawet symulacja wielkiego wybuchu. Gala wręczenia nagród ma się odbyć podczas największych na świecie targów technologicznych ISE w Barcelonie.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama