W połowie roku pociągi pasażerskie wrócą na trasę Jelcz Miłoszyce - Wrocław Swojczyce

WK, PAP | Utworzono: 2021-02-16 10:12
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Jednym z pierwszych istotnych efektów dotychczasowych praca remontowych na linii kolejowej Jelcz Miłoszyce - Wrocław Swojczyce jest zapewnienie od sierpnia 2020 r. przejazdów pociągów towarowych na tej trasie – poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

- Dla zwiększenia przepustowości jednotorowej linii, tj. umożliwienia kursowania większej liczby pociągów, wybudowano mijankę w Dobrzykowicach Wrocławskich. Przebudowywane zostały dwa mosty na trasie pomiędzy Nadolicami Wielkimi a Dobrzykowicami Wrocławskimi - wyliczał rzecznik.

Prace remontowe prowadzone są obecnie przede wszystkim na odcinku Wrocław Swojczyce - Wrocław Sołtysowice. Na całej długości linii Jelcz Miłoszyce - Wrocław Swojczyce powstają nowe perony – w miejscowościach: Dobrzykowice Wrocławskie, Chrząstawa Mała, Nadolice Wielkie, oraz w obrębie Wrocławia: na Wojnowie, Strachocinie, Swojczycach i Kowalach.

Siemieniec poinformował, że pociągi pasażerskie powrócą, po 21 latach przerwy, na remontowaną linię w połowie roku. - Podróż odnowioną linią będzie możliwa z prędkością do 100 km/h. Dla podniesienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych instalowane są nowe urządzenia zabezpieczające. W rogatki zostaną wyposażone m.in. ruchliwe przejazdy na ul. Strachocińskiej oraz dwa przejazdy w Dobrzykowicach i przejazd za Chrząstawą na drodze w kierunku Jelcza - dodał rzecznik.

PKP PLK realizuje tę inwestycję w ramach umowy partnerskiej z gminami: Wrocław, Czernica i Jelcz Laskowice. Samorządy odpowiedzialne są za infrastrukturę związaną z dojściem do przystanków i parkingi.

Koszt budowy wyniesie w sumie 78,12 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama