Hit dla CCC! Lotos pokonany

| Utworzono: 2010-10-20 19:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Szlagier kobiecej ekstraklasy rozczarował tych, którzy spodziewali się wielkich emocji. Niedosytu nie czują na pewno fani polkowiczanek. CCC rozegrało znakomite spotkanie i wysoko ograły Lotos Gdynia.

Zespół Krzysztofa Koziorowicza dominował na parkiecie od pierwszej kwarty. Właściwie po 10 minutach było jasne, że tylko kataklizm może odebrać zwycięstwo "Pomarańczowym", bo mistrzynie kraju przegrywały już 8:23.

Lotosowi udało się wprawdzie przed przerwą zmniejszyć straty, ale druga połowa znów należała do CCC. Znakomicie w ofensywie spisały się Natalia Trafimava, Amisha Carter i Agnieszka Majewska. Trafimava aż pięciokrotnie rzucała celnie za trzy punkty, a Carter i Majewska zebrały razem 20 piłek. Przyjezdne nie znalazły recepty na doskonale grające trio.

Polkowiczankom udało się zatrzymać przede wszystkim Darię Mieloszyńską. Liderka Lotosu przez dwa ostatnie sezony była czołową zawodniczką CCC. W tym sezonie radzi sobie znakomicie w nowych barwach, ale powrót do Polkowic nie był dla niej udany. Trafiła tylko 3 z 11 rzutów, do tego fatalnie spisywała się na linii rzutów osobistych. Nic dziwnego, że nie zdołała uchronić swojej drużyny przed porażką.

Dla polkowiczanek było to piąte zwycięstwo w sezonie i w tabeli PLKK są już drugie, ustępując jedynie krakowskiej Wiśle.

CCC Polkowice - Lotos Gdynia 69:49 (23:8, 8:13, 21:9, 17:19)

CCC Polkowice: Natalia Trafimawa 19, Amisha Carter 18, Agnieszka Majewska 14, Sharnee Zoll 6, Justyna Jeziorna 4, Joanna Walich 4, Jene Morris 4, Anna Pietrzak 0, Małgorzata Babicka 0.

Lotos Gdynia: Milka Bjelica 11, Sandora Irvin 9, Monica Wright 8, Dania Mieloszyńska 6, Mijana Musovic 4, Małgorzata Misiuk 4, Olivia Tomiałowicz 3, Elina Babkina 2, Magdalena Kaczmarska 2, Magdalena Ziętara 0, Claudia Sosnowska 0

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama