Siatkarki Volley Wrocław zagrają z Jokerem Świecie

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-18 19:00
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

To będzie niezwykle ważne spotkanie. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, a dodatkowo dzielą je zaledwie dwa punkty. Stawką w meczu będzie, więc zwycięstwo oraz pozycja w lidze.

23 listopada 2020 roku VolleyWrocław oraz Joker Świecie mierzyły się po raz pierwszy w historii. Przedtem nigdy wcześniej drużyny nie rywalizowały ze sobą na parkiecie (nawet w spotkaniach towarzyskich). Po pięciosetowym pojedynku na kartach polskiej historii siatkówki zapisało się zwycięstwo Dolnoślązaczek 3:2. Tamto spotkanie w szczególności dobrze pamiętają: Karolina Fedorek autorka aż dziesięciu punktowych bloków oraz MVP Natalia Murek. Od listopada dużo się zmieniło w obu zespołach w kwestiach kadrowych. We Wrocławiu z pełnienia funkcji pierwszego trenera zrezygnował Wojciech Kurczyński. Jego miejsce zajął dotychczasowy drugi trener, legenda polskiej siatkówki Dawid Murek. W Świeciu natomiast pod koniec grudnia zarząd Jokera zdecydował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem Marcinem Wojtowiczem. Rolę tę przejął… Wojciech Kurczyński. Piątkowy mecz będzie zatem też rywalizacją na ławce trenerskiej.

Joker Świecie to tegoroczny beniaminek. Pomimo, że sezon się jeszcze nie skończył jest już pewny utrzymania. Ostatni mecz Joker rozegrał 12 lutego z PTPSem Piła. We własnej hali siatkarki nie straciły nawet seta, a poszczególne partie wygrywały wysoko do: 19, 9 i 14.

Wrocławianki były natomiast bardzo bliskie sprawienia niespodzianki w starciu z Chemikiem Police. Pomimo przegranej zaprezentowały się bardzo dobrze na parkiecie. Można zaryzykować stwierdzenie, że podopieczne Dawida Murka przyzwyczaiły już kibiców do emocjonujących spotkań. W tym sezonie rozegrały już pięć tie-breaków.

Czeka nas w piątek emocjonujące spotkanie i bardzo ważne w kontekście ostatecznego wyniku w tym sezonie. Gramy ze Świeciem, czyli bezpośrednim rywalem, który jest 2 punkty za nami. Naszym celem w tym meczu jest wygrana i w konsekwencji możliwość zawalczenia o miejsce dziewiąte. Na pewno dodatkowym „smaczkiem” tego spotkania jest trener rywalek po drugiej stronie siatki, z którym pracowałyśmy większość tego sezonu ale my skupiamy się na swojej dobrej grze, przygotowaniu taktycznym i celu jakim jest wygrana – zapowiedziała środkowa Volley Wrocław, Karolina Fedorek.

Początek meczu o 17:30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama