4,5 mln zł dotacji na remont zabytkowych kamienic

PAP, GN | Utworzono: 2021-02-19 13:44
A|A|A

kodens79 /fotopolska.eu (CC BY-SA 4.0)

O dofinansowanie remontu starać się mogły wspólnoty mieszkaniowe oraz właściciele budynków wpisanych do rejestru zabytków Wrocławia.

Jak poinformował Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego wrocławskiego magistratu, w 2021 roku planowane są remonty siedmiu kamienic, na łączną kwotę dotacji ok. 4,5 mln zł.

"Po raz kolejny Wrocław wspiera remont kamienic, mając świadomość, że właściwa dbałość o te obiekty jest naszym wspólnym zadaniem. Zachęcamy wszystkich zarządców obiektów wpisanych do rejestru zabytków do zapoznania się z procedurą przyznawania środków. Wiele obiektów ma szanse na remonty konserwatorskie, jednak inicjatywa musi pochodzić od samych mieszkańców" - podkreśliła Magdalena Wankowska, Miejska Konserwator Zabytków.

Dofinansowanie otrzymają kamienice: przy ulicy Norwida 22 na remont elewacji, oraz przy ulicy Kołłątaja 32 i Kościuszki 51 na remont sieni i klatki schodowej. Dach, elewacja i strop piwniczny wyremontowany zostanie natomiast w kamienicach przy ul. Piastowskiej 21 i 29. Remont elewacji przejdzie także charakterystyczny Mezonetowiec przy ul. Kołłątaja 9-12. Pod numerem 11-12 tylko od frontu, ponieważ w ubiegłym roku odnowiono tam już elewację od strony podwórza.

Myszko-Wolski przypomniał, że w ubiegłym roku, dzięki dotacji MKZ wykonano remonty dziewięciu kamienic, na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł. dotacji. Oprócz Mezonetowca częściowe remonty przeszły także kamienice przy ulicach: Jedności Narodowej 174, Kniaziewicza 17, Białoskórniczej 26-27. św. Mikołaja 43, Worcella 5a, Łokietka 2, oraz przy ul. Rynek 18 i 15. (PAP)

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama