Wrocław: Wyspa Słodowa do zamknięcia? Jest odpowiedź prezydenta

Beata Makowska, el | Utworzono: 2021-02-28 09:21 | Zmodyfikowano: 2021-02-28 17:10
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wrocławianie pojawili się na wyspie również w sobotni wieczór – bez maseczek i bez dystansu społecznego. Policjanci skierowali wniosek do władz miasta zawierający prośbę o podjęcie natychmiastowej decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania Wyspy Słodowej. - Niech każdy wypełnia swoje obowiązki - komentuje Jacek Sutryk:

- Zamykanie przestrzeni publicznej to nie jest rozwiązanie - dodaje Jacek Sutryk:

Największe tłumy odwiedziły "słodówkę" w ubiegły czwartek. Po interwencji policji ukarano 54 osoby. Policjanci patrolują wyspę kilka razy dziennie.

ZOBACZ: Wielka impreza na Wyspie Słodowej. Co na to policja?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Carto
2021-03-06 17:57:08
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co w poniedziałek 08.03.2021 ? Na Dolnym Śląsku stwierdzono 1233 nowe zakażenia, 15 zakażonych osób zmarło, wykonano 7120 szczepień We Wrocławiu dzienna liczba nowych zakażeń wyniosła 370, liczba przypadków śmiertelnych – 2, a liczba wykonanych szczepień – 2 134
~Gdmit
2021-03-02 02:44:38
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Zamknąć PRezydenta.
~Bolo
2021-03-01 20:28:53
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 0
Glupcze jeszcze tej nocy umrzesz.Do kogo będzie należało to coś uzbierało?
~Ania
2021-03-01 20:17:43
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sutryk, to najgorszy prezydent Wrocławia. Ciągle zajmuje się tylko swoimi prywatnymi interesami i ???? wym motlochem, a wrocławian ma głęboko. Potrafi tylko podnosić opłaty za śmieci i burzyć estakady.
~Bolenty
2021-03-01 20:07:30
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
I tak czy mać. Karać karać i jeszcze raz karać. chołota i buractwo wsiowe!!!!
~Alina
2021-03-01 19:56:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak chcą się spotykać i chodzić bez masek to niech tak będzie ale potem na kwarantannę, żeby nie zarażać tych,co nie chcą zachorować na covida.
~://
2021-03-01 19:35:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Szkoda gadać zamknijmy to wszystko a emeryci będą zrywać pieniądze z drzewa bo nic nie dostaną z emerytury. Wyłącz telewizor myśl!!
~Y A Y
2021-03-01 17:34:15
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ta wyspa raczej jest po to żeby się tam spotykać i tak się przyjęło. Jak nie chcesz być chory, nie przychodź na wyspę proste jak drut.
~Gość
2021-03-01 17:31:00
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dajcie spokój! Są tam sami młodzi ludzie, nikomu nie zagrażają, policja niech się zajmie patologią w innych częściach Wrocławia bo wieczorem strach wyjść samemu z domu, jak ktoś ma problem to niech na Słodową nie chodzi i tyle w temacie, ludzie puknijcie się w głowę z tą pandemią, jedna wielka ściema!
~Globus
2021-03-01 14:55:19
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Droga panie redaktorze proszę sobie doczytać wyspa słodowa jest niestety dużym problemem jeżeli chodzi o porządek. W tym miejscu wolno legalnie pić alkohol i dodatkowo chodzić bez maseczki zgodnie z prawem. Wyspa Słodowa jest uznawana za park i z tego powodu obowiązują tam inne przepisy
~czesiek
2021-03-01 14:51:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Miliony Polaków z powodu polityki rządu związanego ze zwalczaniem pandemii nie może pracować na czym cierpią ich finanse. Każdy Polak zostawia coraz więcej w sklepach przez rosnącą inflację. Tymczasem rząd w 2020 roku nie zapomniał o nagradzaniu się. Na ten cel do ministerstw popłynęły miliony złotych. „Ministerstwa przekazały swoim pracownikom w 2020 roku około 20 milionów złotych nagród” – wynika z interpelacji poselskiej do jakiej dotarł TVN24. Najwięcej dostali urzędnicy z ministerstw rozwoju oraz pracy i technologii. Takie informacje mogą oburzać, nie dlatego, że owi urzędnicy nie zasłużyli. Może zasłużyli, a może nie. Najpewniej części się należało, a części nie. Zastanawia jednak fakt, dlaczego rząd, który w tym czasie zafundował społeczeństwu praktycznie dwa lockdowny, każe każdemu zaciskać pasa, a sam rozdaje pieniądze.
~Pecunia
2021-03-01 14:49:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
1) Nie oglądam TVP 2) Nie tankuję na Orlenie 3) Nie kupuję alkoholu 4) Nie wspieram pisowskiego reżimu
~Wrocławianin
2021-03-01 14:07:05
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Miejsce dla narkomanow i pijaków miasto z tym bajzlem sebie ne radzi same libacje
~Kibol
2021-03-01 14:00:38
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -6
Wyspa dla POlszewickiego, tęczowego lewactwa i pustego matolstwa.
~Robert
2021-03-01 13:27:03
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pozamykać wszystkich i wszystko. Poziom napiecia jest tak duży, że ludzie zaczną rzucać kamieniami. Zakaz, zakaz, zakaz!!! Lasy ogrodzić, chodniki zaweżyć, Rynek zamknąć. Wychodzenie tylko po chleb i wodę. Trzeba poluzować gumę bo w końcu strzeli!!! Mądre i spokojne działanie. Policja karze ludzi za to, że chcą trochę spokoju i normalności? Parę dni luzu? W kościele też daje mandaty?
~Koss
2021-03-01 13:17:54
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Policjantów wysłać na urlop a na wyspę wysłać kiboli z pałami, oni zrobią pożądek z lgbt-owcami i wojującymi babami z lempart na czele. Przecież mamy demokrację.
~melot
2021-03-01 13:17:34
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
- Badacze inteligencji rozróżniają jej dwa rodzaje: płynną i skrystalizowaną - tłumaczy Ole Rogeberg, jeden z autorów badania - Skrystalizowana jest tym czego się nauczyłeś i wytrenowałeś, a płynna to twoja zdolność do dostrzegania prawidłowości i wykorzystywania logiki do rozwiązywania problemów. Zatem winni nie jesteśmy my, tylko opracowane przez nas testy, które nie nadążyły za zmianami myślenia ludzi. Jednak pewności mieć jeszcze długo nie będziemy mieć. Pozostaje liczyć na IQ tych, którzy to badają.
~melot
2021-03-01 13:16:13
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nowe badanie pokazuje ciekawą tendencję: po tym jak w XX wieku IQ ludzi stopniowo rosło teraz spada. Tendencja zwyżkowa nazywana jest efektem Flynna, od nazwiska Jamesa Flynna, który badał inteligencję ptaków kiwi. U ludzi w XX wieku zarejestrowano właśnie taki efekt: wzrost o około 3 punkty co dekadę Spada IQ ludzkości. Nawet o 7 punktów na pokolenie Teraz przy COVID zapewne o 10 punktów co roku.
~Gang Rena
2021-03-01 12:54:56
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jak nie! Przecież zgodnie z Kartą LGBTQ+/- ma tam być wydzielony i chroniony teren do treningów zwieraczy.
~melot
2021-03-01 12:48:21
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
800 funtów kary za nielegalną imprezę w W.Brytanii Od tego tygodnia wchodzą w życie surowsze przepisy dotyczące kar za organizowanie nielegalnych imprez. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej egzekwować prawo w walce z pandemią Covid 19. Minister spraw wewnętrznych, Priti Patel, ogłosiła 800 funtów kary dla każdego, kto będzie uczestniczył w nielegalnej imprezie domowej z więcej niż 15 osobami. Jak dodała, mandat będzie podwojony za każde kolejne złamanie prawa w tym względzie, aż do kwoty 6400 funtów.
~Ssdff
2021-03-01 12:31:59
z adresu IP: (185.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nielegalne to są te zakazy!
~PRW
2021-03-01 11:43:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
"Odnosząc się do jakości powietrza i zanieczyszczeń, to bardzo duży problem nie tylko w Polsce, ale niestety w całej Europie. W samej Europie mamy około 440 tysięcy przedwczesnych zgonów, w Polsce liczba przedwczesnych zgonów ze względu na złą jakość powietrza wynosi około 44 tysięcy" - powiedział Vella. "Mówimy tylko o zgonach, nie mówimy o chronicznych schorzeniach, które się (z tego powodu) rozwijają, o kosztach ich leczenia. Jest również aspekt ekonomiczny, ponieważ znaczna liczba godzin pracy jest opuszczana ze względu na te chroniczne choroby. To jest duży problem" - dodał. Przypomniał, że ze względu na duże stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10), Komisja Europejska "musiała skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE". "W tej chwili czekamy na reakcję Trybunału, zanim będziemy mogli procedować dalej" - zaznaczył. No i czy premier Morawiecki wprowadził lockdown z powodu smogu? Czy kazał nosić maseczki? Czy zamknął stoki narciarskie? Czy zamknął kopalnie i zakazał sprzedaży węgla?
~All
2021-03-01 11:13:30
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wystarczy zmienić uchwałę, która zezwala na spożycie alkoholu na wyspie i wysłać tam patrole. Sądy nie uchylą mandatów za spożycie, mandaty za gromadzenie mogą.
~Hhdksiwbe
2021-03-01 10:42:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mogliby zamknąć wyspę dla małoletnich. Jak widzę tam poważne roczniki (04,05,06) (nie wymienię już 03, bo w tym roku osiągają pełnoletniość), które ledwo przestały załatwiać się pod siebie, to aż mnie krew zalewa.
~Max
2021-03-01 10:28:16
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie chcesz się zarazić nie łaź na wyspę i po problemie. Brawo ???? dla Prezydenta, dobra decyzja.
~Brawo Wroclaw
2021-03-01 10:01:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Oby inni prezydenci miast.Blysneli inteligencja i mądrością!!Brawo Prezydencie!!! A do trolli mądrością nie grzeszycie!!
~Ping
2021-03-01 09:44:02
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 17
Jak istnieją idioci lub ludzie psychicznie chorzy to remedium na to ma być zakaz sprzedaży narzędzi niebespiecznych. które na codzień są potrzebne.Wiem tylko tyle jak niechcę cowid party to unikam zgromadzeń nikt nikogo nie zmusza do spędu.
~Jula
2021-03-01 09:29:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pan Sutryk przeżył covid to uważa, że inni też przeżyją, tylko inni nie są prezydentem miasta i dla nich może zabraknąć miejsca w szpitalu
~Brew
2021-03-01 09:12:14
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Następny głupi pomysł. Już zamykali lasy itd.
~Utry
2021-03-01 09:10:20
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chcą nas wszystkich pozamykać. Zniewolić. Tymi działaniami maskują katastrofę w służbie zdrowia.
~Utry
2021-03-01 09:09:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
Chcą nas wszystkich pozamykać. Zniewolić. Tymi działaniami maskują katastrofę w służbie zdrowia
~Januszewski
2021-03-01 08:53:59
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
No i w końcu dobre wypowiedzi Pana Prezydenta. Zaczynam go lubić.
~wrocławianin
2021-03-01 08:52:46
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wyspa Słodowa do zamknięcia? Jest odpowiedź prezydenta. Nie zamknę Wyspy Słodowej – zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Ale aby się dowiedzieć jak było naprawdę z zamarzniętymi zwrotnicami zachęcam do zapoznania się z artykułem z Gazety Wrocławskiej z dnia 28 lutego pt. Skończyły się pieniądze na utrzymanie zwrotnic. I wtedy spadł śnieg, a MPK przeprosiło za pogodę. Gdzie ujawniono prawdziwe przyczyny zimowego horroru z tramwajowymi zwrotnicami. Dostęp 1 marca 2021 godzina 8:00.
~Objaw
2021-03-01 08:24:15
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przecież ten wirtualny Prezydent nie może podjąć decyzji odnoszącej się do realnego świata. Za duża odpowiedzialność jeszcze by się popłakał.
~PRW
2021-03-01 07:44:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
To jest pisia pandemia, pisia paranoja i pisi lockdown, który niczemu nie zapobiegnie, bo w długim dystansie i tak we wszystkich krajach wyjdzie na to samo. Ci mądrzejsi nie zniszczą przy okazji gospodarki, nie odetną ludzi od więzi społecznych i od lekarzy, jak to zrobił pis. Jedynym realnym "osiągnięciem" premiera Morawieckiego i "ministra" Niedzielskiego jest niszczenie polskich firm - to oni swoimi bzdurnymi decyzjami niszczą firmy. Przykład - polska firma Gatta, szyjąca w Polsce, doprowadzona do bankructwa przez pis.
~bdb
2021-03-01 07:35:11
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nie zamknie bo szykuje sobie elektorat. Tylko czy dożyja?
~Maciek Polak
2021-03-01 07:08:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zamykanie przestrzeni publicznej to nie jest rozwiązanie ale zabieranie jednego pasa z wąskiej jezdni już jest
~Joda
2021-03-01 06:57:21
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bo to jest Sutryk celebryta
~Mp3
2021-02-28 20:36:26
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie zamknie bo dla niego jak największą ilość zachorowań to wina pisu ale jakby zadziała po to by zamknął wszystko
~fachowiec
2021-02-28 19:30:34
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo Panie Prezydencie, bardzo rozsądna decyzja.
~Miro
2021-02-28 14:28:08
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 16
Od kilku dni młodzi ludzie łamią sanitarne obostrzenia na ulubionej wyspie wrocławian. I kto za to odpowaiada karnie ?
~Miro
2021-02-28 14:04:10
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 5
“Nipah jest jednym z wirusów, które mogą być absolutnie przyczyną nowej pandemii. Wiele innych wirusów z tej rodziny przenosi się między ludźmi, więc istnieje obawa, że może powstać wariant Nipah o zwiększonej zdolności przenoszenia się.” Śmiertelność w przypadku Nipah jest o wiele większa niż w przypadku koronawirusa. Wynosi ona aż 75 proc., a może przenosić się nie tylko drogą kropelkową, ale również przez wydzieliny ludzi czy zwierząt. Jak komentuje dr Jonathan Epstein, wiceprezes ds. nauki i pomocy w organizacji EcoHealth Alliance: “Niewiele wiemy o genetycznej różnorodności wirusów związanych z Nipah u nietoperzy, a nie chcemy, aby pojawił się szczep, który jest bardziej przenoszony między ludźmi. To zoonotyczny wirus pukający do drzwi. Musimy teraz naprawdę ciężko pracować, aby zrozumieć, gdzie zdarzają się przypadki zachorowanń u ludzi i spróbować ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania.” Jak na razie nie istnieje szczepionka ani lek na wirusa Nipah.
~Miro
2021-02-28 14:03:24
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 9
“Nipah jest jednym z wirusów, które mogą być absolutnie przyczyną nowej pandemii. Wiele innych wirusów z tej rodziny przenosi się między ludźmi, więc istnieje obawa, że może powstać wariant Nipah o zwiększonej zdolności przenoszenia się.”Śmiertelność w przypadku Nipah jest o wiele większa niż w przypadku koronawirusa. Wynosi ona aż 75 proc., a może przenosić się nie tylko drogą kropelkową, ale również przez wydzieliny ludzi czy zwierząt.Jak komentuje dr Jonathan Epstein, wiceprezes ds. nauki i pomocy w organizacji EcoHealth Alliance:
~Miro
2021-02-28 14:00:09
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nowe badanie pokazuje ciekawą tendencję: po tym jak w XX wieku IQ ludzi stopniowo rosło teraz spada. Tendencja zwyżkowa nazywana jest efektem Flynna, od nazwiska Jamesa Flynna, który badał inteligencję ptaków kiwi. U ludzi w XX wieku zarejestrowano właśnie taki efekt: wzrost o około 3 punkty co dekadę
~Miro
2021-02-28 13:58:02
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zobaczymy ilu z nich oraz ich członków rodziny, rodziców wyląduje pod respiratorami - jeszcze są wolne miejsca w szpitalach we Wrocławiu , ale niedługo zabraknie jak we Włoszech. We Włoszech dojdzie do kolejnej zmiany na pandemicznej mapie kraju. Od poniedziałku regiony Basilicata i Molise będą czerwoną strefą najwyższego ryzyka zakażeń. Do pomarańczowych podwyższonego alertu przejdą Lombardia, Marche i Piemont. Sardynia będzie biała.
~////
2021-02-28 12:41:52
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
A co na to Sutryk? Ostatnio tamtędy przechodzi. Nawet zapodał swoje wizje na Facebooku.
~F.I
2021-02-28 12:08:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -14
A gdzie maja wyjsc?Siedziec w domu ciagle przy kompie?I tej idiotycznej nauce zdalnej,ktora zrobi z nich deb..li bo tak bedzie jesli sami nie ruszymy zwalczac to ograniczanie wolnosci to bedziemy do konca zycia zyc w klatce