Zabezpieczono prawie 150 kilogramów haszyszu. Zatrzymano dwóch mężczyzn

BT, PAP | Utworzono: 2021-03-01 07:50 | Zmodyfikowano: 2021-03-01 07:51
Zabezpieczono prawie 150 kilogramów haszyszu. Zatrzymano dwóch mężczyzn - fot. cbsp.policja.pl
fot. cbsp.policja.pl

- Na terenie powiatu nyskiego policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat - podkreśliła policjantka.

- Osoby były całkowicie zaskoczone błyskawicznym działaniem funkcjonariuszy i nie spodziewały się zatrzymania. W momencie wejścia policjantów do obiektu, mężczyźni chcieli odjechać pojazdem, w którym znajdowało się siedem toreb wypełnionych blisko 150 kg haszyszu. Towar został zabezpieczony i przekazany do analizy laboratoryjnej - tłumaczyła.

Wskazała, że z szacunków śledczych wynika, że taka ilość narkotyków mogłaby pozwolić na przygotowanie nawet 150 tys. działek dilerskich o wartości ponad 8 mln złotych. - Wszystko wskazuje na to, że te narkotyki miały trafić do obrotu na terenie Polski, ale część mogła być również przeznaczona na rynek krajów Europy Zachodniej - podała.

Przekazała także, że podejrzani zostali doprowadzeni do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków.

Decyzją są obydwaj zostali tymczasowo aresztowani. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.