„255 dni” [SŁUCHOWISKO]

RW, GN | Utworzono: 2021-03-01 20:59 | Zmodyfikowano: 2021-03-01 21:00
A|A|A

Kazimierz Moczarski (fot. zbiory Narodowe Centrum Kultury)

Posłuchaj:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2021-03-04 08:52:00
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~KONRAD
2021-03-04 02:50:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Kazimierz Moczarski nie był postacią jednoznaczną.W lutym 1948 roku był świadkiem oskarżenia w procesie komendanta NSZ Stanisława Kasznicy. Po 1956 roku Kazimierz Moczarski pracował w wydawnictwach związanych ze Stronnictwem Demokratycznym (był członkiem SD od 1939 r.), m.in. w głównym organie SD „Kurier Polski”,w którym pracował do przejścia na emeryturę w 1975.SD przez cały okres PRL była partią satelicką wobec rządzącej komunistycznej PZPR.Tylko cała prawda jest ciekawa.PS.@Rola:pełna zgoda.
~rola
2021-03-02 21:42:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 50
Cała ta pozycja to kompromitacja i nieporozumienie.Po pierwsze :nadawca. Dlaczego w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych słuchowisko o Moczarskim, który akurat był przeciwny leśnej partyzantce poakowskiej ?,Żołnierze Wyklęci walczyli nie tyle z Niemcami(jak Moczarski), ile z sowiecką okupacją Polski począwszy od lipca 1944 roku . Do słuchowiska o Moczarskim i Stroopie dołączone zdjęcie z Lupaszką- bez sensu.A już te komentarze odbiorców to w większości haniebny prymityw. Chowajcie to wszystko czym prędzej, bo wstyd i żal...I to w mieście,gdzie znajdują się jedyne w Polsce ocalone przez patriotów kwatery tych właśnie Niezłomnych(Cmentarz Osobowicki,kwatery 81 A i 120 , Miejsce Pamięci Narodowej)
~Bogdan
2021-03-02 21:08:52
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 7
a o co chodzi z tą współpracą z Żydami, rozwiń?
~Nnn
2021-03-02 18:52:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 31
Prosba do administratora jednak o weryfikowanie tresci komentarzy. Ponizsze są pełne kłamstw i obrażają faktycznych historycznie polskich bohaterów.
~Obajtek bez majtek
2021-03-02 15:26:59
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -57
Wyklęci to żadni bohaterowie, zwykła gangsterka pod przykrywką "walki o niepodległość". Rabunki, grabieże, gwałty, samosądy to ich "dziedzictwo".
~Bogdan
2021-03-02 14:55:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
Więksi bohaterowie niż AK. Przynajmniej nie współpracowali z żydami
~historyk
2021-03-02 14:45:39
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -63
Z ,,żołnierzy’’ wyklętych tacy bohaterowie jaki z obajtka Napoleon z aurą daną od Boga. Ideały pisu szokują...
~Bogdan
2021-03-02 13:45:35
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -12
Nie interesuje mnie jezus i nie porównuj mnie do onr. Jestem polskim patriotą i nie pozwolę na bezczeszczenie pamięci bohaterów ojczyzny
~Bogdanie
2021-03-02 12:52:34
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: -54
A Jezus to kim był? Polskim patriotą czy Żydem? Uderzając się w pierś w niedzielę podczas mszy postaw sobie to pytanie
~Bogdan
2021-03-02 08:49:11
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -6
Do wolny umysł. Dlaczego hańby. Bardzo mi przykro że bardziej uwielbiasz gwiazdę dawida niż biało czerwone barwy i bohaterów narodu polskiego.
~wolny umysł
2021-03-01 22:59:38
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -36
Powinno być: ,,wieczór hańby’’. Ukraińcy mieli UPA, my ,,żołnierzy’’ wyklętych. Wstyd!