W Miedziowym Centrum Zdrowia otwarto powiększony oddział intensywnej terapii

PAP, GN | Utworzono: 2021-03-04 12:23 | Zmodyfikowano: 2021-03-04 12:24
A|A|A

fot. KGHM

Rozbudowany Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii został wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym respiratory, kardiomonitory i echokardiografy; jego zakup był możliwy dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. i środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prezes Miedziowego Centrum Zdrowia (MCZ) Piotr Milczanowski, cytowany w czwartkowym komunikacie KGHM, wskazał, że zakres inwestycji obejmował m.in. przebudowę pomieszczeń i większości instalacji oraz remonty centralnego ogrzewania i chłodzenia na oddziale. „Oddajemy pacjentom bezpieczną i funkcjonalną jednostkę. Inwestycja to kontynuacja rozpoczętej przed kilkoma laty modernizacji szpitala” – powiedział Milczanowski.

Jak podano, w MCZ w ostatnim czasie zmodernizowano bloki operacyjne, wymieniono sprzęt medyczny, w tym tomograf komputerowy i urządzenia do radiologii. Powstała też tam nowa pracownia rezonansu magnetycznego oraz kupiono dwie nowoczesne wieże ednoskopowe. W tym roku, jak podał KGHM, rozpocznie się też remont Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, a później Oddziału Gastroenterologicznego.

W MCZ od listopada ubiegłego roku działa także oddział covidowy, na którym znajduje się 50 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak wskazano, placówka nie ograniczyła przy tym hospitalizacji onkologicznych czy badań diagnostycznych.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama