Koncertowa druga połowa szczypiornistek z Lubina

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-03-06 17:20

Zespół z Koszalina już na początku pokazał, że nie podda się bez walki. Młyny Stoisław zdobyły dwie pierwsze bramki w meczu, a Zagłębie na pierwsze prowadzenie wyszło w szóstej minucie, kiedy po raz trzeci trafiła Patrycja Świerżewska. Od tego momentu i wyniku 4:3 zarysowała się przewaga Miedziowych, które w dziesiątej minucie prowadziły 8:5. W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosił Waldemar Szafulski. Zagłębie jeszcze przez kilka minut było na prowadzeniu, ale przewaga w końcu zaczęła topnieć. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części spotkania wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, Młyny Stoisław doprowadziły do remisu 11:11, później wyszły na prowadzenie 12:13, aby kilka chwil później przegrywać 13:15. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem zawodniczek Zagłębia.

Sygnał do ataku zaraz po zmianie stron dała Patrycja Matieli, która zdobyła dwie pierwsze bramki w drugiej połowie. W 37. minucie Zagłębie prowadziło 21:17, ale wciąż musiało grać uważnie, aby nie pozwolić rywalkom na zniwelowanie strat. To co miało miejsce w pierwszej połowie, w drugie się już nie zdarzyło. Lubinianki systematycznie budowały swoją przewagę, w bramce bardzo dobre zawody rozgrywała Monika Wąż i na niespełna kwadrans przed końcem prowadziły już 25:18. Już do końca meczu Miedziowe prezentowały się dużo lepiej od rywalek, sztab szkoleniowy obu drużyn dał pograć zmienniczkom, a spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

W przyszłym tygodniu zawodniczki Zagłębia czekają dwa mecze. W ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski Miedziowe zmierzą się w środę w Kobierzycach z KPR-em, w niedzielę zagrają ligowy mecz w Chorzowie z Ruchem.

MVP meczu: Patrycja Świerżewska (Zagłębie)
MVP Młyny Stoisław: Hanna Rycharska

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Hartman, Grzyb 6, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 4, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 4, Matieli 4, Noga 1, Belmas, Świerżewska 10, Milojević.

Młyny Stoisław: Filończuk, Krebs, Zimny – Kowalik 3, Urbaniak, Mazurek, Mączka 2, Haric 5, Volovnyk 1, Rycharska 5, Nowicka 1, Smolinh 3, Borysławska, Andriichuk 3, Somionka 1.