Puchar Polski dla Arki Gdynia. CCC Polkowice znów na drugim miejscu

| Utworzono: 2021-03-07 19:51

Grającą przez 39 minut bez kontuzjowanej Alice Kunek, Arka Gdynie do końcowej syreny walczyła o zwycięstwo z CCC Polkowice. Początek spotkania stał pod znakiem skutecznej gry CCC, które prowadziło po 180 sekundach gry (14:7).

W kolejnych akcjach gospodynie próbowały odrabiać straty, jednak pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem (16:13). Kolejne akcje również grane były pod dyktando „Pomarańczowych”, co dało po 20 minutach gry i ostatnim trafieniu w tej części gry Dragany Stankovic wynik (36:29).

Po zmianie stron coraz lepiej grały koszykarki VBW Arki, które po trafieniu Artemis Spanou doprowadziły do remisu po 44. Długo wyczekiwane prowadzenie stało się faktem po celnym rzucie Sonji Greinacher (48:44), jednak mimo słabszego fragmentu gry drużyna trenera Karola Kowalewskiego odrobiła straty.

Sama końcówka spotkania dostarczyła bardzo dużo emocji, jednak więcej tych pozytywnych było po stronie miejscowych. Kropkę nad „i” na 10 sekund przed zakończeniem postawiła Artemis Spanou (69:63).

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 69:65 (13:16, 16:20, 21:12, 19:17)

Gdynia: Spanou 21, Balintova 13, Greinacher 9, Rembiszewska 8, Miskiniene 7, Slamova 6, Podgórna 5.

Polkowice: Elenberg-Wiley 27, Hampton 21, Stankovic 10, Nacickaite 3, Gajda 2, Gertchen 2.