Adrian Meronk startuje w European Tour

Robert Skrzyński | Utworzono: 2021-03-11 07:45
A|A|A

fot. Adrian Meronk/Facebook

Adrian Meronk rozpocznie dziś udział w Commercial Bank Qatar Masters, notując swój pierwszy w tym roku start w European Tour, po przerwie związanej między innymi z zarażeniem koronawirusem.

Najlepszy polski golfista nie dostał się do inaugurujących sezon styczniowych turniejów cyklu pierwszej europejskiej ligi zawodowej: Abu Dhabi HSBC Championship oraz Omega Dubai Desert Classic. Na początku lutego był na czele listy rezerwowej na Saudi International, jednak przed samym startem dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. Musiał poddać się dziesięciodniowej izolacji w Arabii Saudyjskiej, po której wrócił do Dubaju trenować.

Dziś rozpocznie występ w Qatar Masters - turnieju o 24-letniej historii. Areną tegorocznej edycji będzie Education City Golf Club w Dausze.

Wrocławianin wystąpi w Katarze po raz trzeci raz z rzędu. W poprzednich startach nie udało mu się awansować do finałowego dnia rozgrywek. W ubiegłorocznej edycji sumą -13 triumfował Hiszpan Jorge Campillo.

Meronk plasuje się aktualnie na 52. miejscu w rankingu olimpijskim. Prawo startu w Tokio dostanie 60 najwyżej sklasyfikowanych na dzień 21 czerwca graczy.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama