Po pościgu samochodowym zatrzymano poszukiwanego za kradzieże

GN, PAP | Utworzono: 2021-03-16 13:07 | Zmodyfikowano: 2021-03-16 13:07
A|A|A

fot. Policja

W niedzielę rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy na holenderskich tablicach rejestracyjnych.

"Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że samochód może być kradziony. Kiedy zbliżyli się do niego, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący zaczął uciekać" - powiedziała aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Dodała, że uciekający mężczyzna stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, pędził główną ulicą Wałbrzycha oraz przez pobliskie miejscowości sąsiadującej Gminy Walim. Ostatecznie został zatrzymany po kilkukilometrowym pościgu.

"Przypuszczenia potwierdziły się. 22-latek nie zatrzymał się do kontroli, gdyż był poszukiwany m. in. przez Sąd Rejonowy w Złotoryi za wcześniej dokonane kradzieże, celem osadzenia na najbliższe kilka miesięcy w zakładzie karnym. W sobotę nad ranem ukradł również paliwo na jednej ze stacji paliw w Wałbrzychu" - powiedziała policjantka.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że kierowany przez niego samochód osobowy o wartości około 15 tys. zł, został przez niego skradziony kilka dni wcześniej z terenu powiatu strzelińskiego. 22-latek miał też aktywny zakaz kierowania pojazdami, a wcześniej był już wielokrotnie zatrzymywany przez innych funkcjonariuszy w kraju za tego typu przestępstwa na drodze.

"Po sprawdzeniu auta policjanci znaleźli w jego wnętrzu również niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do badań laboratoryjnych, by sprawdzić, czy podejrzany nie jechał pod wpływem środków psychotropowych. Od razu trafił do aresztu śledczego" - powiedziała policjantka.

Dodała, że nieodpowiedzialny kierowca, poza zasądzoną już karą, odpowie teraz za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, kradzież samochodu oraz paliwa, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jazdę pomimo sądowego zakazu oraz posiadanie narkotyków.

Grozi mu kara więzienia do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama