Polskie piłkarki ręczne zagrają dziś i jutro z Czechami

Robert Skrzyński | Utworzono: 2021-03-18 07:00
A|A|A

fot. zprp.pl

Polskie piłkarki ręczne zmierzą się dziś i jutro z Czechami w towarzyskich meczach w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Tak dla Polek, jak i dla reprezentacji Czech będą to pierwsze mecze w tym roku. Już za miesiąc obie drużyny będą walczyć w fazie play-off o awans do finałów mistrzostw świata w Hiszpanii.

W składzie reprezentacji są m. in. wracające po dłuższych przerwach Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk, a także Joanna Drabik, Adrianna Górna, Karolina Kochaniak, Monika Maliczkiewicz, Patrycja Świerżewska i Daria Zawistowska z Zagłębia Lubin oraz Barbara Zima i Natalia Janas z KPRu Kobierzyce.

Już po przyjeździe na zgrupowanie okazało się, że wynik testu na koronawirusa u dwóch zawodniczek był pozytywny. Szczypiornistki zostały odizolowane od reszty drużyny. Także w reprezentacji Czech kilka zawodniczek jest zarażonych i nie będą mogły dziś i jutro zagrać.

Obie ekipy przebywają w kompleksie sportowym Aqua Zdrój. Pod jednym dachem mają hotel, halę sportową, siłownię, basen i cześć restauracyjną.

W składzie jest wiele zawodniczek z dolnośląskich klubów, a także Aneta Łabuda, która od nowego sezonu będzie grała w Zagłębiu Lubin. Do końca obecnych rozgrywek skrzydłowa występuje we francuskim ESBF Besancon.

Przed szansą debiutu w kadrze staną dwie skrzydłowe: Natalia Janas z KPR Gminy Kobierzyce oraz Oktawia Płomińska z Piotrcovii.

Spotkania Polska - Czechy będą rozpoczynać się dziś i jutro o godzinie 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama