Sztuka w RWK 12/2021 [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-03-22 21:04 | Zmodyfikowano: 2021-03-22 21:23
A|A|A


17 marca oficjalnie zakończone zostało Sympozjum Wrocław 70/20. Podsumował je dla nas Krzysztof Bielaszka


Od 17 marca w Muzeum Architektury trwają "Ćwiczenia z wyobraźni". O projekcie, który co tydzień rozbudowuje się o kolejny odcinek opowieści o Sympozjum Wrocław 70/20 opowiedzieli artystka Kasia Kmita i kurator Kuba Żary.


W Oleśnickiej galerii Brama Wrocławska, w ramach pierwszej odsłony projektu MADOA aqua, trwa wystawa "between/między". O swoich batikach i obrazach opowiedziały nam Agnieszka Kazała i Anna Biela.


18 marca w Galerii Miejskiej rozpoczęła się wystawa zbiorowa "Po Nitce do kłębka". O pracach artystów korzystających z estetyki ekspresjonizmu, w kontekście twórczego dorobku nestora polskiej ekspresji lat osiemdziesiątych - Zdzisława Nitki, mówili profesor Zdzisław Nitka i kuratorka Katarzyna Zahorska.


"Framed Configurations" to tytuł wystawy, której nie uda się już obejrzeć w galerii Entropia. W związku z tym, że składają się na nią instalacje, będące komentarzem do pandemii koronawirusa i równoległego procesu replikacji wirusa informacyjnego, warto było o niej porozmawiać. Połączyliśmy się z Neo Christopherem Chungiem i kuratorem Mariuszem Jodko.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama