Wrocław bez architekta miejskiego

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2021-03-24 16:48 | Zmodyfikowano: 2021-03-24 16:51
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Likwidacja stanowiska architekta miejskiego to efekt nowego regulaminu organizacyjnego wrocławskiego magistratu. Przez wiele lat funkcję architekta pełnił Piotr Fokczyński, jak się nieoficjalnie dowiedziałam był bardzo zaskoczony taką decyzją władz Wrocławia. Nie chce jednak oficjalnie komentować zmian. Miasto zapewnia, że polityka architektoniczna jest kształtowana przez Departament Strategii i Rozwoju Miasta.

Są już pierwsze reakcje po tych zmianach. Inicjatorzy kampanii Wrocław bez reklam wystosowali apel do prezydenta, w którym czytamy: Brak architekta miejskiego oznacza, że Wrocław czeka rozwój miasta skazany na łaskę i niełaskę deweloperów oraz dzikie prawidła rynku nieruchomości.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Makumba
2021-03-26 05:28:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czekamy na odlot pani Mazur :)
~Nienowosc
2021-03-25 18:54:03
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie będzie tego co nie było. Na prawdę to co się tutaj wyprawia to efekt cudzego panowania? CO DOPIERO GDYBY NIC NIE ROBIL!!!
~kolo
2021-03-25 11:36:17
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 8
Popatrzcie na miasto w sensie nowopowstałych obiektów i remontów, czy architekt miejski jest potrzebny i czy cokolwiek panował nad architekturą miasta, bo jak widać słabo sobie radził . Budynki wielorodzinne w obrębie osiedli jednorodzinnych, dachy różne na działkach sąsiednich zero ładu i składu. Jedna wielka masakra i chaos.
~niedeveloper
2021-03-25 07:58:31
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
Uff, balon pękł
~Albert
2021-03-25 06:45:51
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 9
P.Fokczyński to największy szkodnik w powojennej historii Wrocławia.Działa w interesie deweloperów a nie mieszkańców.Istotnie zaburzył miejski ład architektoniczny. Aż dziwne , że CBA nie "pozamiatało" całego wydziału którym kieruje.Należy w 100% zgodzić się z poniższą opinią "mieszkańca".
~Droga jednopasmowa wąska
2021-03-25 05:35:18
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dlaczego na Jagodnie nie ma ani jednej szkoły? O co chodzi? O codzienne wożenie dzieci do przeładowanych szkół w innych dzielnicach?
~podmiana populacji
2021-03-25 05:34:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ostatni miejski architekt ewakuował się z miasta w styczniu 1945 r.
~Mieszkaniec
2021-03-25 01:15:37
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
Prawda miejska jest jasna i oczywista. Grupa wpływowych architektów, kręcących się przy izbie architektów ma lukratywne kontrakty na projekty. Młodzi architekci nie mają szans na wybicie się, bo zamknięta kasta architektów wspierana przez Miejskiego Architekta, ma zawsze wszystko załatwione o czasie, często nawet przed... To oni mają możliwość wejścia do pracownika, to oni wiedzą wszystko na telefon... Co ciekawe - jeden z architektów swoim autem (Porsche, potem Mercedes) woził panią pracującą w Wydziale Architektury w tę i na zad, bardzo są zaprzyjaźnieni. Dziwne, że jego sprawy do niej zawsze wpływały, dziwne, ale zawsze wszystkie decyzje pozwolenia na budowę przed czasem. Wieść gminna niesie, że decyzje o warunkach zabudowy dostają jedni, drudzy - nigdy. Dlaczego są grupy lepszych i gorszych? Tych, którzy znają Miejskiego Architekta, działają w izbie architektów która jak prawdziwa kasta, jako zamknięta grupa, wspiera swoje interesy. Jak w tym mieście ma być dobrze? Czy to jest miasto równych szans? Panie Prezydencie, przejrzy Pan kiedyś na oczy?
~Tu nigdy
2021-03-25 01:08:00
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 9
takiegoż nie było
~wrocławianin
2021-03-24 18:22:20
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Nie $utryk rządzi we Wrocławiu, a deweloperzy.