Siatkarki Volley Wrocław zakończyły sezon

Robert Skrzyński | Utworzono: 2021-04-01 19:00 | Zmodyfikowano: 2021-04-01 19:00

Siatkarki Volley Wrocław przegrały z Pałacem Bydgoszcz 2:3 w drugim meczu o 9. miejsce w tabeli. W rywalizacji do 2 zwycięstw zespół z Bydgoszczy triumfował 2:0.

Po zwycięstwie Pałacu w pierwszym spotkaniu 3:2, drugie starcie również było emocjonujące.

Pierwszego seta łatwo wygrały zawodniczki Volley. Siatkarki Dawida Murka potrafiły uzyskać dużą przewagę (aż 20:12). Wrocławianki dobrze grały w bloku, a skutecznością wyróżniała się Izabella Rapacz. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21.

Druga partia to już lepsza gra zespołu z Bydgoszczy. O swojej klasie przypomniała Alexandra Dascalu. Zawodniczki Volley łatwo oddawały punkty na zagrywce, ale walczyły do końca, choć ostatecznie przegrały 23:25.

Trzeci set na początku nie ukłądał się po myśli drużyny z Wrocławia. Ale dzięki dobrej grze Rapacz Volley odrobił straty, a następnie uzyskał przewagę (19:15). Po kolejnych trzech piłkach było już 22:15 i ostatecznie to gospodynie były górą 25:17.

W czwartej partii wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Na parkiecie królował zespół z Bydgoszczy, który w pełni kontrolował grę i łatwo zwyciężył 25:15.

Tie-break toczył się systemem punkt za punkt do stanu 9:10. Potem drużyna gości osiągnęła przewagę i nie pozwoliła już odebrać sobie zwycięstwa. Wygrała tę partię 15:12 i cały mecz 3:2.

Volley Wrocław – Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21, 23:25, 25:17, 15:25, 12:15)

Volley: Adrianna Szady, Natalia Murek, Karolina Fedorek, Izabella Rapacz, Anna Bączyńska, Kamila Witkowska – Agnieszka Adamek (libero) – Weronika Wołodko, Aleksandra Gancarz, Joanna Chorąża, Małgorzata Jasek.

Pałac: Regiane Bidias, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Ewelina Żurowska, Marta Ziółkowska, Magdalena Mazurek - Monika Jagła (libero) - Julia Reszelewska (libero), Natalia Lijewska, Agata Michalewicz.