W Wałbrzychu stanie pomnik Ayrtona Senny

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-04-02 07:15 | Zmodyfikowano: 2021-04-02 07:17
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Pomysłodawcą monumentu jest wałbrzyski były kierowca wyścigowy Jerzy Mazur, który chce za pośrednictwem budowli nieść dodatkowe przesłanie - dać do myślenia i motywować do pracy na rzecz najbliższego otoczenia, tak jak robił to Ayrton Senna.

- Senna do dziś jest inspiracją dla wielu zawodników - mówi Krzysztof Hołowczyc:

Przy pomniku, który będzie prezentował Ayrtona Sennę siedzącego na kole swojego bolidu, stanie granitowy kamień z krótką sentencją i najważniejszymi osiągnięciami Brazylijczyka. Senna na to zasługuje, bo nie tylko był wybitnym kierowcą, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem, podkreśla Jerzy Mazur:

Pomnik z brązu ma zostać odsłonięty 1 maja, w 27. rocznicę ostatniego wyścigu Ayrtona Senny podczas Grand Prix San Marino na torze Imola. Każdy kto ma ochotę dołożyć swoją cegiełkę do upamiętnienia legendy Formuły 1 może to zrobić na internetowej zbiórce.

Tak zrobił Hołowczyc, bo jak mówi - Ayrton Senna to (...)kierowca, który ze ścigania uczynił sztukę, a następnie stał się jej arcymistrzem. Jego osiągnięcia i filozofia życia zawsze motywowały mnie do tego aby sięgać wyżej, pracować ciężej, pokonywać słabości i podnosić się po zaliczonym upadku.

W rozmowie z Radiem Wrocław - Krzysztof Hołowczyc zachęca do stania się częścią tej historii:

Celem pomnika i działalności muzeum jest nie tylko upamiętnienie Senny. Pomnik ma być motywacją, by spojrzeć na życie inaczej, by oddać się refleksji, wspierać lokalny patriotyzm i być otwartym na drugiego człowieka.

Link do zbiórki można znaleźć TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama