Wałbrzych: Smród, hałas i libacje przy Beethovena i Królewieckiej. Mieszkańcy mają dosyć

Barbara Szeligowska, GN | Utworzono: 2021-04-04 07:40 | Zmodyfikowano: 2021-04-04 07:41
A|A|A

fot. Barbara Szeligowska

Fetor dobiegający z instalacji przetwarzającej śmieci, grupy nietrzeźwych mężczyzn, korzystających z miejskiej ogrzewalni, a w niedalekiej perspektywie budowa schroniska dla zwierząt. Tak wygląda codzienność mieszkańców ulic Beethovena i Królewieckiej w Wałbrzychu. - Wszelkie nasze interwencje pozostają bez echa – skarżą się:

- Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze hałas ze schroniska - mówią poszkodowani:

Prezydent Roman Szełemej uspokaja, że nad instalacją przetwarzającą śmieci niebawem zostanie zbudowana hala, która zlikwiduje problem fetoru:

Prezydent zapowiedział też częstsze patrole Straży Miejskiej koło ogrzewalni.

Z kolei kierownik schroniska Michał Niewiadomski podkreśla, że budowa nowego miejsca dla zwierząt to konieczność, a jego uciążliwość będzie niewielka:

Jak dodaje inwestor, minimalna odległość schroniska od zabudowań powinna wynosić 150 metrów, a planowany obiekt będzie oddalony od domów o 350 metrów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~XyX
2021-04-29 12:19:42
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wazne ze szelemej chce wstrzyknąć preparat medyczny kazdemu obywatelowi. Trwa mordowanie ludzi. Pod sbd tego prezydenta
~Gosc
2021-04-05 16:39:53
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Schronisko powinno być na uboczu jak np w Świdnicy ale włodarze miasta to cymbały i tego nie rozumieja
~Agi
2021-04-05 10:55:27
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie dziwię się mieszkańcom. Pracuje niedaleko tego miejsca i smród jest okropny. Czasem nie do wytrzymania. Także popieram ich obawy. Myślę że Podzamcze byłoby ok ????
~Gość
2021-04-05 07:40:13
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jacy tu wszyscy wyczuleni są na hałas!!!No tak przecież na Gaju cisza panuje a psy nie szczekają !!!!
~Zwykły ziom
2021-04-05 00:00:35
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lipny fotograf a tak poza tym to dobrze że trzeba nosić maskeczki bo przynajmniej można se maskę założyć i chill out a prezydent miasta mówi że zrobi to zrobi tamto i nic nie robi
~Seba
2021-04-04 23:11:23
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: -28
Weźcie je sobie do domu jak tak kochacie pluszaki. Szełemej niech się zaszczepi z nimi na wściekliznę .Pchlarze.
~Gość
2021-04-04 22:30:19
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Usuwane komentarze i blokowanie za pisanie prawdy o naszych włodarzach. Słabe to.
~Paweł Kociubski
2021-04-04 22:21:51
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 4
A co na to Radni z tego rewiru? Słuchają SHERIFFA.
~Duda długopis
2021-04-04 22:12:33
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niech postawi na podzamcze, tam tyle zielonych terenów i blisko jest duże osiedle. Ludzie bardzo będą szczęśliwi z ujadania piesków i na pewno będą chętniej przychodzić wyprowadzać pieski na spacer.
~żul
2021-04-04 20:17:19
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niech zrobią na Białce albo na palestynie :))
~Gość
2021-04-04 16:16:56
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Patrole- jakie ? Przyjezdza np.patrol policji i widzi pijących, głośno się zachowujących ludzi i przejada tak jak by ich nie widzieli. Proponuje wszystkim co tak chwala jak to będzie super jak będzie jeszcze schronisko tu zamieszkać zastanawiam się czy wytrzymają choć tydzień?! Od godziny 4:00 jada samochody puste do sortowni taki jest halas,ze dzieci się budzą nie pisze tu o hałasie silników. Wody ciągle nie mamy, ciśnienie wody niskie i takich," fajnych " spraw można wymieniać.
~Gość
2021-04-04 15:58:26
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
Dlaczego tak brzydko piszecie o tych mieszkańcach?Z tego co przeczytałem oni nie są przeciwni budowie schroniska tylko lokalizacji jaką wybrało miasto bo ich dzielnica jest już obciążona. Osobiście nie chciał bym mieszkać w tej okolicy. Wyobrażacie sobie smród z kompostowni i do tego hałas (mimo całej mojej miłości do zwierząt nie możemy ukrywać że ich szczekanie jest donośne a co dopiero w takiej liczbie). Ludzie trochę zrozumienia. Jak myślicie dlaczego Pan prezydent nie stawia tych wszystkich inwestycji w pobliżu swojego domu ????
~Jaśka
2021-04-04 15:34:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ciemnogród. Super że będzie w końcu nowe schronisko.
~Xxx
2021-04-04 14:35:28
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -4
Super że na Gaju będzie schronisko!!!!
~Andy
2021-04-04 14:26:46
z adresu IP: (62.122.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciąg przyczynowo skutkowy niezły. :D żule i libacje więc schroniska dla zwierząt nie może być. :D
~Co za ludzie
2021-04-04 14:01:25
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 11
Pogięło tych mieszkańców definitywnie, mieszkaliśmy blisko schroniska przez 3 lata, nie było słychać szczekan, trochę poszczekaly pieski, ale żeby to było uciazliwe to nie.
~Pola
2021-04-04 13:34:15
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 1
Współczuję zwierzętom takiego sąsiedztwa!
~Teleporada
2021-04-04 13:20:08
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dzicy kowidianie
~Ona
2021-04-04 13:05:59
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy to jakiś żart ? Z Podgórza psy słychać na Gaju przy dobrej pogodzie z ulicy Łokietka a jest to spora odległość od ul Królewieckiej !!!! To 350 m co to jest ?dlaczego wszystko jest robione na Gaju ? Ile innych miejsc do okoła i z dala od ludzi .