Wpadli po kontroli KAS. Spółka nie opodatkowała 25 mln złotych

PP/PAP | Utworzono: 2021-04-08 10:00 | Zmodyfikowano: 2021-04-08 10:00
A|A|A

fot. Pixabay

Jak przekazała  Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, na rachunki bankowe skontrolowanej przez KAS spółki, prowadzone w euro i USD, wpłynęły milionowe wpłaty od kilkuset podmiotów z różnych krajów świata. - Wpłaty natychmiast były transferowane do innych firm na całym świecie. Tytuły przelewów sugerowały zapłaty za faktury, a transakcje miały charakter jednorazowych operacji – wyjaśniła Rzeźnicka-Gniadek.

Dodała, że spółka, z siedzibą w wirtualnym biurze, nie składała żadnych deklaracji i informacji podatkowych. Nie posiadała żadnych pracowników, nie odnaleziono też jej dokumentacji księgowej.

Prezes jednoosobowego zarządu spółki – jak podała rzeczniczka - nie miał stałego miejsca zameldowania i był tzw. słupem. - W bankach posługiwał się kilkoma dowodami osobistymi, był rejestrowany jako bezdomny i nie miał żadnego źródła dochodów – dodała Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

KAS ustaliła, że pieniądze, które wpłynęły na rachunki spółki, nie zostały zwrócone wpłacającym. Stanowią tym samym dla spółki przychód do opodatkowania w wysokości ponad 25 mln zł.

Rzecznika poinformowała, że prokuratura zablokowała na rachunkach bankowych spółki ok. 2,8 mln zł na poczet zaniżonego podatku.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama